Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Dieta na zdrowe zęby u dziecka

Data utworzenia : 2018-01-09 15:40 | Ostatni komentarz 2024-02-13 15:07

Redakcja LOVI

2424 Odsłony
54 Komentarze

Aby ząbki były zdrowe trzeba o nie odpowiednio dbać. Jednym ze sposobów walki z próchnicą jest odpowiednia dieta. Podpowiadamy, czego unikać, a co powinno pojawić się w jadłospisie dziecka dla zdrowia zębów.

2018-01-13 21:15

Bardzo przydatny artykuł. O ząbki trzeba dbać od samego początku. Czym skorupka za młodu nasiaknie.... :)

2018-01-13 20:39

Super i ciekawy artykuł.Synkowi niestety szybko zęby sie popsuły bo na 2 latka Od początku chodzimy do dentysty i było coraz gorzej.Najpierw zaczely sie psuć a potem kruszyć.Wlasnie moj niestety długo pił z butelki w nocy i żałuje że go wczesniej nie oduczylam.Teraz wiem Napewno że inaczej bede robić przy córce u żadnych napoi w nocy.Synek nie przepada za owocami je ich bardzo malo tylko jabłka i banany nic innego nie chce nawet spróbować.Jogurty zje ale jak tylko jest w nim owoc zaraz wypluwa.Jeśli chodzi o cukier w Diecie to staram sie dawac mu jak najmniej.

2018-01-12 16:41

Dokładnie numer jeden to cukier w diecie. Bardzo dużo maluchów ma też problem z próchnicą przed długie nocne picie mleka z butelki.

2018-01-10 09:48

Zdecydowanie ograniczenie cukru w diecie dziecka jest ważne. Jeśli już dajemy dziecku słodycze to tylko w dzień. Pozdrawiam

2018-01-09 22:07

Oj tak. U nas musimy jednak wyeliminować cukier z diety. Słodyczy synkowi nie daję ale za to pije słodkie soki. Ciężko jest również wzbogacić dietę w ryby ponieważ boję się o ości

2018-01-09 20:31

U nas wszystkie warunki są spełnione co do zdrowych zębów poza warzywami bo córka nie bardzo za nimi przepada ale za to owoce już tak. Uwielbia nabiał i pije głównie wodę. Słodkich napojów w ogóle nie dostaje a słodycze raz na jakiś czas. I o szczotkoeanie sie sama upomina, naslasuje rodzicow:-)Na pierwszy rzut oka ząbki ma ładne i zdrowe, więc myślę że taka dieta faktycznie działa... Do dentysty tak się już zbieramy od jakiegoś czasu ale ciągle coś nam wypada, to choroba to coś, ale wydaje mi się, ze to będzie tylko profilaktyka:-)