Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Corka nie chce sprzatac

Data utworzenia : 2017-08-03 22:52 | Ostatni komentarz 2017-09-01 22:54

E.Chruslinska

1329 Odsłony
13 Komentarze

Moja malenka buntowniczka ma 3'lata i mie chce sprzatac po sobie zabawek czasem mobilizuje sie gdy robimy to wspolnie.

2017-08-04 13:27

przekształć sprzątanie w zabawę np na odległość wrzucacie pluszaki do pojemnika czy pudełka i kto trafi czy mama czy córeczka możecie sprzątać na czas nastawiasz minutnik i macie wyzwanie żeby w ciągu 2 min czy 3 posprzątać i po tym czasie pipka minutnik czy alarm i czy zdążyliście, jak córka nie chce sprzątać to możesz raz czy 2 sama posprzątać wziąć worek na śmieci i powiedzieć córeczce że która zabawka nie jest na swoim miejscu ląduje do kosza. Najlepsze są różne pudełka czy kosze na zabawki bo wtedy wszystko ma swoje miejsce i sprzątanie szybko idzie :):):)

2017-08-04 08:25

Dzieki dziewczyny dobr ta metoda z domkami dla zabawek , probuje metidy kto wiecej zbierze ten wygrywa ake tez nie zawsze chce wspolpracowac.

2017-08-04 07:46

Tutaj nam pomaga metoda Montessori - każda rzecz ma swój domek - bierzesz jedną rzecz, bawisz się i odkładasz do miseczki/koszyczka/ na półkę, dopiero wtedy bierzesz drugą. U mojej 2 latki działa super bo puzelki płaczą jak są na ziemi o zwierzątkach nie wspominam :) Ale jest jedna zasada - nie może być nic pomieszane, pieski mają swoją poduszeczkę, kotki swoją, każde puzle swój koszyczek, czerwone kredki czerwony pojemnik itp itd. No a żeby to było możliwe nie może być tych zabawek za dużo - nie mogą się walać, ja mam większość pochowane i dosłownie tylko 10 zabawek edukacyjnych (typu puzle, realnie wyglądające zwierzątka, piramidy czy selektory klocków) wyciągnięte. Bardzo mi zależy żeby nie miała zabawek bezsensownych - każda czegoś ma uczyć czy trzymania, czy układania czy przesypywania - nie kolekcjonujemy niczego co by ją rozpraszało. To bardzo pomaga

2017-08-04 06:49

W tym wieku sprzątanie powinno być dla niej zabawą a nie obowiązkiem :-) Możesz robić to razem z nią pokazując że to super sprawa. A to wszystko zaowocuje w przyszłości :-)

2017-08-04 05:36

Moim zdaniem to ona jest jeszcze mała by cały czas sprzątać po sobie a jeżeli sprząta z tobą to to super znak jest i na przyszłość zaowocuje tym że kiedyś będzie sama to robić. Mój trzylatek też sprząta jedynie ze mną a tak sam od siebie to nie za bardzo mu się chce ;)