Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Dwulatek i bajki

Data utworzenia : 2017-06-06 20:34 | Ostatni komentarz 2017-12-21 22:45

sylwia_1989

2393 Odsłony
26 Komentarze

Dziewczyny moj syn dwa lata i 3 miesiace wogole nie chce oglądać bajek. Niby niema nic niepokojacego ale dziwi mnie to ze nie chce i przez to bardzo ciezko go " zmusic" do skoncentrowania sie np do przczytania bajki albo chciaz obejrzenia obrazkow w tej książce. Czy sa tu mamy ktore tez maja takich wiercipietkow ? Niewiem czy to jakies zaburzenie czy poprostu taki charakter. Dodam ze gdy mu dam prawdziwa wkretarke śrubki czy inne narzędzia to potrafi majstrowac z godzine przy tym.

2017-12-21 22:45

Ja też wolę czytać córce bajki i pokazywać obrazki w książeczkach niż pusić bajkę w TV. Ale czasem jestem do tego niestety przymuszona, chociżby kiedy lecę wziąć szybki prysznic.

2017-12-21 21:28

To, że maluch nie ogląda bajek to akurat nic tylko się cieszyć. Moja córa dopiero niedawno zainteresowała się bajkami, wcześniej też w ogóle, chociaż jej kuzynka już mając 10 miesięcy nie była wstanie oderwać się od telewizora. Z tych dwóch rzeczy zdecydowanie bardziej wolę, gdy maluch nie ogląda tv. Przy czytaniu bajek mała super jest skupiona, uwielbia to, ale też nie może być własnie za dużo tekstu, raczej tekst krótki i wielkimi literami.

2017-12-17 00:31

Tak małe dzieci nie potrafią jeszcze skupić za długo uwagi na bajce. Mój trzylatek też nie lubi oglądać bajek w tv, a takie książeczki to może oglądać, ale żeby było więcej obrazków niż tekstu, bo jak czytam mu dłuższe bajki to się rozkojarza i chyba jeszcze nie nadąża z przyswojeniem tak dużej ilości usłyszanego tekstu.

2017-11-13 16:00

Myślę, że każde dziecko ma swój tryb i swoje widzimisię odnośnie bajek. Zaleca się aby unikać oglądania bajek zbyt długo, więc może toi dobrze, że nielubi. Swoją drogą moja córcia jak była w wieku 3 lat też nie przepadała za bajkami, a dziś w wieku 6lat trzeba jej bajki rozsądnie dawkować i odciągać od TV.

2017-11-08 20:29

Chetnie się zamienię bo moja 4 latka to by chciała cały dzień spędzać przed tv lub ma grać chociaż nie ogląda . Wkoncu powiedziałam dość i są 2-3 bajeczki dziennie ( rano w południe i wieczorem) i widzę dużą poprawę w zachowaniu i zabawie , nawet kolorowanki się spodobały

2017-11-06 12:44

Ja bym się tym aż tak nie martwila:) nie wszystkie dzieci oglądają bajki.. Szczegolnke tak wcześnie :) z wiekiem dopiero przyjdą jakies zainteresowania.. Może proszę spróbować kupić dziecku jaka figurkę, misia.. Pościel która mu się spodoba z bohaterami bajki:) i potem pokazać mu sama bajkę :)?

2017-11-05 22:35

Sylwia_1989 chyba bajki go nie ciekawią. Dobrze ze chodź skupia się przy majsterkowaniu. Moja córka na bajki też nie patrzy, szkoda jej czasu

2017-10-30 06:53

Ewcia88, moja córa też nie lubi jak są za długie, bo szybko jej się nudzi:) w książeczkach uwielbia też obrazki jak ja pokazuję ona mówi co to, albo odwrotnie. Z bajek to tylko peppa widzę ją interesuje chwilę dłużej. Z innych to kanały dla najmłodszych na baby first. Jest tam taki pan który pokazuje co robi, np je obiad, nic nie mówiąc, to to też jej się podobało. Do tego liczenie cyferek na farmie i układanie puzzli drewnianych. Zawsze krzyczy "nie", jak układa nie w to miejsce :)