Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Dziecko a obca osoba

Data utworzenia : 2017-01-25 23:42 | Ostatni komentarz 2017-02-27 11:44

cyrkonia

3678 Odsłony
61 Komentarze

Dziewczyny dzis w wiadomościach przytoczono test, który zrobiono na dzieciach w przedszkolu 5-6letnich. Wiedzieli o tym rodzice i nauczyciele. Studentki chciały sprawdzić czy dzieci i ile pojdzie z obca osobą. Okazalo sie że prawie wszystkie dzieci chciały isc do domu z panią studentka,ktora widziały po raz pierwszy ale mowila ze jest koleżanka mamy. Zastanawiam się co w takiej sytuacji zrobilby mój syn któremu ciągle powtarzam ze nie wolno nigdy z nikim obcym nigdzie isc ani nic od niego brać.....i przypomniała mi sie sytuacja kiedy z przedszkola zadzwoniła do mnie wystraszona pani i mowi mi ze jakis pan chcial zabrac na chwile mojego syna. Ale jak powiedziała ze nie może to sobie poszedł. Myślałam ze w pracy dostane zawału.zadzwonilam do męża który spal po nocy w pracy żeby szybko poszedł do przedszkola po nasze dziecko....okazalo sie na szczęście ze tym panem byl mój tata który czekal w przychodni obok na babcie i chcial sie chwile pobawic z wnuczkiem i oddać go zaraz panią....i zamiast sie przedstawić to jak mu pani powiedziała ze nie może to sobie poszedl(a byl upoważniony żeby go wybrac ale nigdy tego nie robił i nie wiedział ze musi pokazac dowód). Czy zdazyly się wam jakies stresujące sytuacje tego typu? Ja myślałam ze dostane zawału. Ale Pani w przedszkolu mimo wszystko zachowala sie bardzo odpowiedzialnie. Chociaz sama sie przestraszyla.

2017-02-27 11:44

Dziewczyny a bo ja taka juz wlasnie jestem :D Ze zawsze sie boje ze akurat moze ktos odgadnie :D Nawet jak mam haslo do maila itd...to jak maz sie dowiedzial jakie to zaczals ie smiac i powiedzial ze w zyciu nikt by na to nie wpadl...a ja i tak dalej sie boje ze moze ktos wpadnie :D Oczywiscie chodzilo mi o 3 hasla awaryjne...1 np głowne :) Ale jak dziecko nie jest pewne osoby (wiadomor ozne rzeczyw zyciu sie zdarzaja) to niech zapyta np o jeszcze jedno. No nie wiem sama, jeszcze nie probowalam, zpbaczyny za kilka lat :)

2017-02-26 23:15

Ja tez czasami dawalam siostrzenicy cos slodkiego i mówiłam, tylko nie mów mamie. Jeszcze dobrze siostra nie przyszla a Mała od progu " Ciocia dala mi cukieeeerkaaa"... Takie to sa tajemnice z dziećmi;)

2017-02-26 22:48

Mnie też hasło nie do końca przekonuje i jestem za tłumaczeniem. Mozolnym i systematycznym powtarzaniem, żeby dziecko pamiętało i miało co chwile odświeżoną pamięć. A z hasłami właśnie tak jest, że dzieci lubią tajemnice ale nie do końca tajemnica jest tajemnicą. Córka mojej kuzynki mimo że ma 7 lat to do te pory przychodzi do niej i mówi "mamo a ja mam z tatem tajemnice ale nie mogę Ci powiedzieć" Kuzynka nic nie pyta ale ona za chwilę już mówi "Mamo nie mów tatusiowi że Ci powiedziałam ale......." tak samo jest jak tajemnicę ma z mamą po chwili tatuś już wie. I tak właśnie kończy się zazwyczaj tajemnica z dzieckiem.

2017-02-26 21:59

O i juz właśnie wiem dlaczego haslo do mnie nie przemawia:D mialam jakies ale ale zapomnilam jakie a teraz mi przypomniałyście:D moje dziecko to jest papla i taka tajemnica zaraz bylaby taka tajemnica ze polowa sąsiadów i kolegów znalaby to nasze haslo:) i właśnie dlatego tak jak Ewelina wcale mnie to nie przekonuje:) bardziej zrozumie ze nie wolno niz dochowa tajemnicy hasła:)

2017-02-26 21:40

Z tymi tajemnicami różnie bywa, moze i lubią ale czy potrafia ich dochowac? Zalezy od dziecka. Moja 5letnia siostrzenica owszem lubi tajemnice ale za chwilę chodzi i kazdemu rozpowiada wiec ten system haslowy jakos mi do niej nie pasuje. Dlatego mnie to jakos nie przekonuje, bo nie kazde dziecko sie do tego nadaje.

2017-02-26 08:17

3 hasła to za dużo na dziecko. Wydaje mi się, że jedno wystarczy. Ważne, aby zapamiętało i nie opowiadało wszystko wkoło o tym jakie ono jest, bo łatwiej to wykorzystać. Mimo wszystko dzieciaki lubią tajemnicę, więc nie powinno być ciężko ;]

2017-02-25 20:32

Ustalając 3 hasla stwarzasz większe prawdopodobieństwo ze obca osoba jedno z nich zgadnie. Chyba ze musi wypowiedziec wszystkie 3, z tym ze moze zgadnac jedno i powiedziec dziecku ze mama przekazala mu tylko to jedno i co biedne dziecko ma wtedy zrobić? Dodatkowo dziecko moze miec trudność z zapamiętaniem 3 hasel bo dzieci roznie mają, więc wcale to nie jest bezpieczne. Zresztą do mnie tez to haslo nie przemawia. Lepiej uczyc dzieci ze nie wolno rozmawiać a tym bardziej nigdzie isc z obcymi.

2017-02-24 22:57

Natka ja uważam, że jedno proste hasło wystarczy. Po co mieszać dziecku w głowie kilkoma hasłami? I co ktoś ma powiedzieć 3 hasła? Czy wystarczy jak powie jedno? Lepiej jedno konkretne i już.