Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Obgryzanie paznokci

Data utworzenia : 2013-05-10 14:52 | Ostatni komentarz 2021-08-27 17:37

Iwona

4463 Odsłony
49 Komentarze

Czy Wasze maluchy obgryzają paznokcie? Co może być przyczyną? Co zrobić, aby maluch nie obgryzał paznokci?

2016-09-13 23:26

Ilona może spróbuj posmarować paznokcie tym lakierem paluszek. Może wtedy pomoże wiem, że jest to nie za ciekawy pomysł ale skoro Panie w przedszkolu nie dają rady przypilnować małej to gorzki smak odciągnie córkę od obgryzania.

2016-09-13 14:05

Prosiłam Panie w przedszkolu aby odrywały moją córkę kiedy zauważą, ze trzyma rączki w buzi ale niestety maja tyle dzieci, że nie miały pewnie czasu patrzeć tylko na moje dziecko...mam podgląd sal przedszkola i widziałam w domku jak obgryzała to aż mną trząchało z bezsilności ;//

2016-09-13 13:55

Dzięki dziewczyny, wypróbuję. Mam nadzieję, że coś zadziała

2016-09-13 13:33

Stresujące sytuacje w szczególny sposób wpływają na to ze dziecko obgryza paznokcie . Często przyczyną tego może być też niedobór witamin. Pamiętam ze mój kuzyn jak był mały to też bardzo obgryzal paznokcie niekiedy aż do krwi. Wtedy ciocia pozaklejala mi paznokcie kolorowymi plasterkami dla dzieci i wmowila ze to są tatuaże. No i ten sposób pomógł gdyż po około miesiacu stosowania tych tatuaży oduczyl się obgryzania.

2016-09-07 20:52

Grimper_m23 może spróbuj tak i poproś o to samo panie w przedszkolu: Kiedy zauważysz obgryzanie, to przerwij czynność córki, np. odciągnij ją na chwilę od tv lub go wyłącz i zapytaj, np. "co cię zainteresowało w tej bajce?" lub jeśli nie potrafi opisać zasugeruj "ten Gargamel cię czymś zdenerwował?" - jeśli przerwiemy czynność, zwrócimy uwagę na emocje dziecka i o tym porozmawiamy, to być może nawyk wygaśnie lub mała zorientuje się, że jak będzie gryzła to Ty wyłączasz na chwilę tv, co może być dla niej nieprzyjemne, jeśli bajka ją wciągnęła i może sama zrezygnuje z obgryzania.

2016-09-07 20:39

Myślę, że tutaj najbardziej korzystne jest tłumaczenie dziecku, że po prostu połyka w ten sposób ogrom bakterii które nie są dla nich korzystne...kilka razy powtórzyć i może w końcu się przekona kiedy zachoruje po raz kolejny, pomyśli, że to może obgryzanie się do tego przyczynia ;-) Trzeba próbować wielu metod, któraś może w końcu pomoże.

2016-09-06 22:26

Moja 5 latka od około roku obgryza paznokcie, od kilku miesięcy również u stóp. Próbowałam rozmawiać, obiecywać ze jak przestanie, to będziemy malować lakierem, kupiłam preparat Paluszek. Niestety nawet on nie pomógł, choć nie wiem jakim cudem, mnie wykrzywia na samą myśl o jego smaku. Córka natomiast sama przychodzi i mówi, obgryzalam, chyba musisz posmarować. Najintensywniej obgryza, gdy np ogląda telewizję lub np na zajęciach w przedszkolu ( mam podgląd kamery). Nie wiem, co jeszcze mogę zrobic, chciałam odpuścić ale widzę, że już jej się znieksztalcily i zaczynają wrastac

2016-09-06 17:58

Moja córka skubie paznokcie tzn.nie wkłada do buzi tylko tak operuje paluszkami,że paznokcie są coraz to krótsze. Zauważyłam ,iż robi to najczęściej gdy się stresuje.Próbuję jej tłumaczyć,że dziewczynki mają ładne dłonie ,palce i paznokcie.Myślałam by ją odwlec od tego malując jej te paznokcie specjalnym gorzkim w smaku lakierem. Tylko,że ona nie poczułaby tej goryczy,ponieważ nie wkłada ich do buzi. Mam cichą nadzieję,że córka jak najszybciej się tego oduczy.