Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Książeczki dla naszych szkrabów

Data utworzenia : 2013-04-26 11:11 | Ostatni komentarz 2023-02-20 10:03

bialutka91

11733 Odsłony
101 Komentarze

Co polecacie dla maluchów w różnym wieku. Może macie jakieś ulubione książki z dzieciństwa?

2013-08-10 10:21

z tymi obrazkami masz rację;) ja na dobranoc czytam wiersze z ksiażki która nie ma obrazków ;) mała nie koncentruje się na oglądaniu tylko słucha mojego głosu, przy którym usypia;)

2013-08-10 08:14

U nas też najlepiej sprawdzają się klasyczne wiersze. Najśmieszniejsze jest to , że nie koniecznie książeczka musi być bajecznie kolorowa. Powyciągałam bajki jeszcze z naszych czasów, różna książeczki, w tym także brzechwę. Małemu bardzo podobają się szarawe, bezbarwne obrazki.

2013-08-09 12:09

My mamy sporo wierszyków Brzechwy w twardej oprawie które mała meczyła w wieku 3 miesięcy, ale i teraz nimi nie pogardzi;) Lubi słuchać jak jej czytam wierszyki między innymi "Pan Maluśkiewicz i wieloryb" "Tygryski" "Rzepka" oraz ulubione swego czasu " Bańkowice Mydlane"

2013-08-07 08:26

ooo, Karolcię uwielbiam! ja obecnie czytam córce bajki Kryłowa :)

2013-08-06 21:20

Z dzieciństwa to pamiętam kilka książek,które strasznie mi się podobały.Mam je schowane dla moich córeczek miedzy innymi są to -"Dzieci z Bullerbyn" raz w wakacje przeczytałam tą książkę cztery razy:)Swoją drogą moja 4,5 letnia córeczka uwielbia ten film ja również:) -"Bułeczka" -"Karolcia"

2013-08-05 23:24

My mamy Myszkę Marysię z pacynką. Jest tego cała seria zwierzątek :) I oczywiście książeczki o twardych kartkach serie wyrazowe i zdaniowe wyd SBM - niektóre już tak poobgryzane, że rozlatują się na części pierwsze ;/

2013-08-05 11:22

Przypomniało mi się...Jakiś czas temu kupiłam małemu książkę o Misiu Uszatku bo był to mój ukochany bohater Dobranocek. Niestety trzeba było najpierw poczytać na ten temat. Myślałam, że będą to właśnie wieczorynkowe przygody w formie literackiej, a to zupełnie coś innego i jakoś mi się nie podoba.

2013-08-05 09:00

Nasze pierwsze książeczki to oczywiście miękkie piszczące. Mamy kilka książeczek ze zwierzątkami i panelem z odgłosami tych zwierząt. Jest to Wydawnictwo Oleksiejuk - często wstawiają książki do Biedronki. Na roczek dostaliśmy książkę pani Doroty Sumińskiej "Wierzę w jeże". Cytuję ze strony lubimyczytać: "Uratowany przez ludzi jeżyk, znajduje dom, w którym szanuje się wszystkie stworzenia. Również te, wzbudzające lęk, a nawet obrzydzenie. W jeżowych przygodach przewijają się żmije, padalce, ropuchy, szerszenie, osy, komary, które przy bliższym poznaniu okazują się bardzo pożyteczne i nie tak groźne jak nam się wydają. Czy może być lepszy przewodnik po wielogatunkowym, pełzającym, kąsającym, latającym i brzęczącym świecie?" Ja już jestem po lekturze :) Powinno być jak najwięcej książek uczących nasze dzieci szacunku do świata przyrody i zapoznające nawet małe dzieci z przyrodą. Pamiętacie może książkę o boćku Wojtku, który wypadł z gniazda i znalazł sobie miejsce w wiejskim gospodarstwie?