Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Jak byla dluczyc dziecko bic

Data utworzenia : 2016-04-13 18:10 | Ostatni komentarz 2017-01-03 20:40

Badyna21

2468 Odsłony
24 Komentarze

Witam mamy :-),mam problem ze swoim synkiem ktory ma 1,3miesiace.Jak nie chce mu czegos dac,odrazu sie obraza,albo rzuca na podloge,a co najgorzej bije mnie po buzi . Moze znacie jakies dobre sposoby na odluczenie go takiego zachowania

2016-04-16 10:18

Tak, jak mówiła Annawianna, jeśli dzieckiem zajmuje się ktoś inny, trzeba zaobserwować i pytać co się dzieje, bo jeśli dziecko nie widzi przemocy, nie wie co to znaczy uderzyć celowo, aby bolało i nie ma potrzeby, żeby tak rozbić. Moje dziecko jeśli tak robi, to jest to zabawa, albo nieświadome ruchy, ale nie celowe bicie. Przemoc nie jest normalnym zachowaniem niemowlaka. Ale nie wiem, co dokładnie masz Badyna na myśli przez to "bicie. "

2016-04-14 15:13

Polecam artykuł o buncie dziecka, dlatego, że to może być skok rozwojowy, a co za tym idzie zachowania związane z buntem, takim jak bicie :) http://lovi.pl/pl/rodzice/506/1 A tutaj wątek o tym, jak dziecko 14 miesięczne dziecko bije po twarzy i miedzy innymi rada Pani doktor :) http://lovi.pl/pl/forum/5/1947/1

2016-04-14 10:10

Dziecku trzeba tłumaczyć, że bicie jest czymś złym, co boli . Reagować na 100% i nie pozwolić na takie zachowanie. Ale na pewno nie oddawać bo często można zaobserwować sytuację, że dziecko uderza mamę a mama się odwraca i mu oddaje po rączkach np. Nie popieram i uważam, że jest to ogromny błąd bo z jednej strony tłumaczymy, że nie wolno ale oddajemy. Trzeba wytłumaczyć dziecku, dziecko wbrew pozorom bardzo dużo rozumie i jeśli się wyciszy to trzeba jeszcze raz wytłumaczyć, że mamę to boli i jest mamie smutno i bardzo przykro kiedy dostaje od dziecka.

2016-04-14 09:43

Dziewczyny dają dobre rady, trzeba reagować i głośno mówić że nie wolno bić, że to boli i pozwolić dziecku się wyciszyć.

2016-04-13 22:16

Dziekuje bardzo Wam za rady,napewno z nich skorzystam:-):-)

2016-04-13 21:23

Mój synek ma rok już nie bije ale bił za to gryzie. Za każdym razem gdy to zrobi od razu zdecydowanym ruchem sądzam go na podłodze mówiąc że nie wolno tak robić i że mamę boli i odchodzę od niego najczęściej wtedy płacze. Daje mu chwilę jak się trochę uspokoi to podchodzę i mówię że teraz trzeba mamę przeprosić i żeby mnie przytulij i wyciągam ręce jeśli sam tego nie robi. Tak samo postępowałam gdy mnie bił i teraz zdarza się to naprawdę sporadycznie.

2016-04-13 21:04

Mój synek raz mnie bil po twarzy i było to kiedy chodził do żłobka. Kiedy go odebrałam któregoś dnia był zdenerwowany a po przyjściu do domu zaczął płakać i w pewnym momencie kiedy chciałam go uspokoić zaczął mnie bić po twarzy i krzyczeć . Odwróciłam głowę a On rękoma obrócił ją w swoją stronę i znów mnie uderzył - dla mnie był to sygnał że coś złego stało się w żłobku i bardzo mnie to zaniepokoiło ponieważ nigdy wcześniej ( ani teraz kiedy już nie chodzi do żłobka) nie bił nikogo i nie widzi przemocy w domu. Pani opiekunka zmieszała się kiedy na drugi dzień zapytałam ją czy stało się coś złego czego mój synek był świadkiem lub uczestnikiem ponieważ ... i tu powiedziałam co się stało - oczywiście powiedziała że nic , że synek jest grzeczny itd. Ja natomiast nie pozwoliłabym aby dziecko mnie biło- możesz odsunąć się, przytrzymać jego rękę i powiedzieć stanowczo że tak nie wolno, że Ciebie to boli a kiedy się uspokoi przytulić go. Mój synek tez zaczął wiele rzeczy wymuszać kładzeniem się na podłogę i darciem ale kilka razy przeczekałam taki atak złości i chyba zrozumiał że się nie może robić wszystkiego na co ma ochotę. Nie dawno na spacerze zaczął dotykać samochód który stał zaparkowany ale kiedy chciał głaskać brudne opony powiedziałam że nie wolno i pokazałam mu jakie ma brudne ręce ale On zaczął krzyczeć i położył się na ziemi , więc wzięłam go takiego rozdartego i przyniosłam do domu gdzie szybko się uspokoił. Nie można we wszystkim ulegać dziecku ponieważ maluchy nie mają świadomości że nie wszystko wolno robić i potrzeba czasu aby się tego nauczyły, ale to rodzic musi stawiać granice i konsekwentnie się ich trzymać.

2016-04-13 20:46

Moim zdaniem najlepiej chwilę odczekaj, zaobserwuj wszystkie reakcje związane z wyrażaniem u niego złości, a potem tłumacz i tłumacz.... i nazywaj uczucia. Zajrzyj proszę na wątek http://lovi.pl/pl/forum/5/1947, zwłaszcza na wypowiedź eksperta. Pozdrawiam