Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Problemy z mową dwulatka

Data utworzenia : 2015-07-07 12:22 | Ostatni komentarz 2016-01-13 10:45

0202oliwcia

4792 Odsłony
61 Komentarze

Cześć nie wiem czy mam się martwić czy jeszcze nie Oliwia ma prawie dwa i pół roku i nie wiem czy nie chce jej się czy nie potrafi średnio mówi tylko jakieś poszczególne wyrazy Mam udać się do logopedy z nią czy jest jeszcze na to za mała??

2015-07-07 15:02

Moim zdaniem kazde dziecko rozwija sie inaczej i nie ma co sie martwic. Duzo do malej mow nawet przy zwyklych czynnosci : myjmy prawa nozke lewa, nosek, buzie, ogladajac ksiazeczke to jest piesek, piesek robi hau itp.

2015-07-07 14:06

Ja jednak polecam logopedę. Oczywiście bez jakiejś zbędnej paniki, ale mimo wszystko. Może zaleci jakieś ćwiczenia luz podpowie zabawy. Jednak z mam na forum borykała się z problemem i w tym wątku podawałam wiele różnych zabaw rozwijających mowę. Polecam tak jak tam: zabawy fundamentalne, w których jest mnogość pomysłów na rozwijanie mowy u dziecka. 2,5 to nie jest jakiś alarmujący wiek, ale po co czekać. Lepiej sprawdzić co i jak. Nie mogę odszukać wątku...

2015-07-07 13:38

Żebyś się uspokoiła możesz zawitać u logopedy, ja bym jednak nie panikowała, dzieci rozwijają się we własnym indywidualnym tempie i może dla twojej córki jest jeszcze za wcześnie na mówienie, a i ona sama nie ma potrzeby mówienia. Polecam np. dużo mówienia do dziecka, jeżeli coś ono chce to pytać, pytać i jeszcze raz pytać o co chodzi, dużo zabawy z puzzlami, klockami, z książeczkami i obrazkami, czytanie dziecku i pytanie czy mu się podobało też przynosi super efekty, wiem z własnego doświadczenia. Sama nie mogłam się doczekać jak mój starszy zacznie nawijać, a teraz to ludzi nawet obcych zagadać potrafi

2015-07-07 13:21

mój siostrzeniec zaczął mówić dopiero przed 3 r.ż. podejrzewano nawet zaburzenia SI bo on tylko mama i tata.... ale teraz ma 3.5 roku i gada jak zwariowany ;) a do logopedy zawsze możesz się udać ;)

2015-07-07 13:03

Sylwia wydaje mni się, że nie ma co panikować. Mój syn też ma 2 latka i ładnie mówi, ale jego kuzyn który ma 3 lata mowi gorzej od niego. Dzieci zaczynają mówić w różnym tempie. Przyjdzie taki czas, że corka zacznie mówić i dorzucaćnpo kilka słow dziennie. Możesz też robic z dzieckiem jakieś ćwiczenia zachęcające do mowy i ty też do dziecka dużo mów. Nie załączaj przy dziecku TV. Jeśli masz jakieś wątpliwości to zawsze możesz udać się do logopedy.