Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Problemy z mową dwulatka

Data utworzenia : 2015-07-07 12:22 | Ostatni komentarz 2016-01-13 10:45

0202oliwcia

4791 Odsłony
61 Komentarze

Cześć nie wiem czy mam się martwić czy jeszcze nie Oliwia ma prawie dwa i pół roku i nie wiem czy nie chce jej się czy nie potrafi średnio mówi tylko jakieś poszczególne wyrazy Mam udać się do logopedy z nią czy jest jeszcze na to za mała??

2016-01-13 10:45

Lenka, nie wiem czy my bez logopedy się wychowywaliśmy. Bo ja pamiętam, że na jakieś zajęcia z logopedą chodziłam. I ze szkołą też to coś związanego było. Może teraz bo prostu internet pozwala na więcej pytań odpowiedzieć, więc jak "coś nie tak" to szybciej reagujemy. Mamy więcej możliwości porównania czy nasze dziecko jest jak inne w danym wieku, czy już powinnyśmy się martwić. Mój synek nadal mało mówi, początkowo laryngolog myślała, że to kwestia słuchu (po zapaleniach uszu), ale synek po prostu nie jest gotowy. Inni lekarze mówią, że ma jeszcze czas. Najważniejsze, że pyta nas: "co to?", a potem próbuje powtarzać,

2016-01-11 16:17

Moja córeczka zaczęła mówić w wieku 2.5lat a wcześniej jedynie powtarzała jak papuga jak jej coś mówiłam. Bałam się ze coś źle nie tak ze ona mało albo nawet nic nie mówi a teraz z dniem dzisiejszym to jestem zadowolona z tego że później zaczęła mówić nie ma problemu z literka R czy innymi mówi wyraźnie i każdy ja zrozumie. Niektore dzieci znajomych które zaczęły mówić wcześniej do tej pory nie rozumiem niektórych zdań . Więc proszę się nie martwić na zapas

2016-01-11 11:38

Mój brat gdy miał 3 lata mówił tylko kilka słów , nie składał zdań. Mama chodziła z nim do logopedy i ćwiczenia bardzo mi pomogły. Poczekaj jeszcze trochę , każde dziecko w innym czasie zaczyna mówić. Gdybym porownywala moją córkę do rówieśników to też mało mówi , ale nie martwi mnie to . Staram się dużo do niej mówić, codziennie czytamy , szczególnie rymowanki . Córka dużo gaworzy ale nie chcę mówić. Takie ćwiczenia poprzez zabawę dużo dają.

2016-01-11 11:35

Spokojnie jedną dzieci zaczynają mówić wcześniej drugie później nie martw się ale nie do dziecka wyraźnie i zesto

2016-01-10 21:22

Przyjdzie czas na wszysko,kazde dziecko rozwija sie swoim tempem moj syn zacza ladnie mowic jak mial poltora roku natomiast syn siostry jak miatk dwa i pol roku jak dziecko ma problem z mowa do 3 roku zycia to potrzebna jest wizyta u logopedy. A teraz zeby dziecku pomoc to duzo czytaj mu ksiazek,rozmawiaj z nim,opowiadaj bajki wpusc mu piosenki dla dzieci.

2016-01-09 12:57

http://lovi.pl/pl/forum/4/895/1 N. Rech polecam Ci jeszcze ten wątek :)

2016-01-07 20:11

Mam synka ktory za msc skonczy dwa latka i nie chce rozmawiac . Mowi podstawe czyli mama baba dziadzia dydy daj

2015-11-15 15:32

My sie wychowywalismy bez logopedy i jakos dalismy rade a mysle ze dziecku potrzebne nie raz sa dodatkowe bodzce np. gdy dziecko pojdzie do przedszkola jego mowa sie poprawia.