Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Pytania dzieci i odpowiedzi

Data utworzenia : 2013-03-14 16:30 | Ostatni komentarz 2017-08-19 19:37

Iwona

5541 Odsłony
44 Komentarze

Czy Wasze dzieciaczki zadają dużo pytań, typu a po co? A dlaczego? Jak odpowiedzieć malcowi na krępujące pytanie? Jak rozmawiać na trudne tematy, nad którymi się głowimy, żeby udzielić prostej i łatwej odpowiedzi maluchowi? Mile widziane przykłady ;)

2013-03-15 12:04

Moja szybko z tymi pytaniami damsko męskimi zaczyna hehe za kilka dni dopiero będzie miała 4 urodziny,a już jakiś czas się dopytuje.Staram sie jej to jakoś mądrze wytłumaczyć,ale czasami to sama muszę się dobrze zastanowić co powiedzieć.Pytanie skąd się wzięła już jakoś przerobiłyśmy wytłumaczyłam jej to zgodnie z prawdą ale na tyle by jako czterolatka pojęła żadna kapusta nie wchodziła w grę z pewnością z biegiem lat nie raz bedzie wracać do tego i w w późniejszym czasie bedą to pewnie dokładniejsze dopytywania. Ostatnio jednak mnie zastrzeliła swoim pytaniem siedzi i mysli... Więc pytam się jej co tak myslisz,a ona do mnie: -wiesz mamusiu tak się zastanawiam skąd akurat tatuś wiedział,że to ja,jak byłam taka maleńka jak ziarenko to jak poznał że dobrą Julcię wziął,a jakby się pomylił....

2013-03-14 21:19

nie mam w tej materii jeszcze doświadczenia ale wydaje mi się żeby odpowiadać zgodnie z prawdą tyle że odpowiedź dosttosować do wieku dziecka i odpowiadć jak najprostszym językiem żeby dziecko zrozumiało. Ważne aby nie klamać i nie opowiadać dziwnych historyjek z czasów naszych prababci bo teraz dzieci dużo ze sobą rozmawiają i raczej nie chcielibyśmy aby się skompromitowało w szkole czy przedszkolu a w skutkach straciłoby do nas zaufanie a tego żaden rodzić nie chce.

2013-03-14 21:11

Heheheh. Dobre.

2013-03-14 20:54

Na pytanie ,,skąd się biorą dzieci?'' nie odpowiadamy bocian przynosi czy znajdujemy w kapuście tylko delikatnie np ,,Gdy mamusia i tatuś się kochają wtedy się przytulają i stąd się biorą dzieci które potem mamusia nosi i grzeje w brzuszku'