Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Pytania dzieci i odpowiedzi

Data utworzenia : 2013-03-14 16:30 | Ostatni komentarz 2017-08-19 19:37

Iwona

5540 Odsłony
44 Komentarze

Czy Wasze dzieciaczki zadają dużo pytań, typu a po co? A dlaczego? Jak odpowiedzieć malcowi na krępujące pytanie? Jak rozmawiać na trudne tematy, nad którymi się głowimy, żeby udzielić prostej i łatwej odpowiedzi maluchowi? Mile widziane przykłady ;)

2017-08-19 19:37

chyba mam gdzieś TYLKO DLA DZIEWCZYN. SEKRETY DOJRZEWANIA"

2017-08-17 15:52

Sporo tego widzę. Pamiętam, że ja rozmawiałam z koleżankami, nie z mamą. Mama nie umiała.

2017-08-16 12:05

,,MAŁA KSIĄŻKA O MIESIĄCZCE"Marie Oscarsson,,, DOJRZEWANIE. O CZYM DZIEWCZYNKI POWINNY WIEDZIEĆ" Susan Meredith, ,,TYLKO DLA DZIEWCZYN. SEKRETY DOJRZEWANIA" Sarah Delmege oczywiście możesz też iść do biblioteki a tam Pani bibliotekarka na pewno poleci Ci coś od siebie:)

2017-08-15 21:55

MUSZE POSZUKAC KSIĄŻKE A MOZE WY COŚ WIDZIAŁYŚCIE?

2017-08-15 21:13

Jestem zdania, że trzeba dzieciom tłumaczyć wszystko tak, aby były na to przygotowane czy to wizyta u dentysty czy okulisty czy też pobranie krwi. Opowiedzieć co się będzie działo, jak to wszystko wygląda. Tak samo z miesiączką, przecież to normalna rzecz, a tylko my dorośli dorobiliśmy wokół tego jakieś tabu. Przygotuj córkę, że nadejdzie taki dzień, że może polecieć jej krew - tak jak siku i że to całkiem naturalna rzecz, bo tak się po prostu dzieje. Tak jak dziewczyny mówią, książka na pewno ułatwi sprawę, a córka będzie mogła dodatkowo sama po nią sięgnąć jeżeli będzie bała się o coś dopytać.

2017-08-14 22:25

Paulina książka sporo Ci pomoże bo to będzie dobry start i podkład a później rozmowa potoczy się tak na prawdę sama.

2017-08-14 20:06

Ewcia88 moja dopiero idzie do 3 kl więc jeszcze nie miała takich tematów Wiem że będe musiała zacząć ten temat ...córce sąsiadki sama tłumaczyłam bo tamta nie wiedziała jak ma sie zabrać a swojemu dziecku jakoś tak głupio ;O właśnie musze kupić sobie jakąś taką książkę

2017-08-12 23:17

Moj synek dop. Ma 3,5latka ale i tak zadaje mnóstwo pytan i staram sie odpowiadać na wszystkie bo wiadomo ze taki 3,5latek dop poznaje wszystko i chce wiele wiedzieć to pyta mamusie lyn lubkogos starszego...wiadomo z starszymi dziećmi jest inaczej sa trudniejsze pytania.. Wiem bo w rodzinie duzo takich dzieci starszych i jak slysze od mam jakie pytania zadaja to na prawdę czase sa trudne albo krepujace;-) to Moj synek 3,5latka raz poszedl sikac o tak dotyka sobie pisiorka mowie zeby go nie ryszal to zapytal sie mnie dlaczego ma malutkiego a nie jak tatus;-( bo nieraz widzi jak tatus sika i od tej pory maz unika przy nim sikaniu i kapieli z nim;-)