Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Podróż autobusem

Data utworzenia : 2015-05-15 09:20 | Ostatni komentarz 2023-11-02 21:38

roxi133

4328 Odsłony
32 Komentarze

Dzisiaj chce się wybrac z dzieckiem autobusem,pierwsza jego wyprawa tym pojazdem :) Nie mam samochodu a chciałabym wyskoczyć do koleżanki na plotki więc musze i dziecko wziąć ze sobą :) Autobus nie jest niskopodłogowy więc wózek odpada. Boję się trochę tej podróży ale dla mnie dziecko nie jest przeszkodą w niczym,bo czasem gdzieś trzeba się w końcu ruszyć z domu.No i po południu wrócimy juz autem tylko w jedną stronę autobusem. Jak myślicie: wziąć go na kolana czy nosidełko samochodowe ? jeszcze mieści się w nosidełku więc to nie problem,bo chociaż tam zapięty będzie ale chciałabym poznać waszą opinię. Maluch ma zaraz 9 miesięcy. Widziałam wielu rodziców jeździ z takimi dziećmi mając je na kolanach ale boje się,że autobus mocniej przyhamuje i dziecko uderzy się o coś. Z drugiej strony fotelik będe musiała nieść więc i to też mało wygodne będzie. I jak w ogóle taką podróż zorganizować żeby było dobrze ? :) mam stres troche no ale czasem trzeba spróbowac czegoś nowego.

2015-05-22 20:38

Nie no moje nie miało czasu żeby zasnąć bo jechaliśmy jakoś 8 minut ;) a wózka bym nie wzięła bo autobus mały i sama bym nie dała rady go wtachać :)

2015-05-22 15:28

Ja jak jechałam busem to też miałam małego na kolanach ale lepiej mieć właśnie nosidełko czy wózek bo dziecko szybko zasypia a po za tym to ciężko później tak nosić. My akurat byliśmy u fotografa i niby się wydaje że to chwila a ręce mdleja. Mamy małą spacerówke i nie było problemu żeby wnieść do autobusu zawsze jest ktoś kto pomoże. Co do organizacji to ciężko powiedzieć bo praktycznie to trzeba mieć ze sobą wszystko

2015-05-22 13:15

Ja ze swoim synkiem bardzo dużo podrózowałam autobusem, małego zawsze trzymałam na kolanach i nigdy nic mu się nie stało. Nie polecam fotelika właśnie ze względu na częste tłumy w autobusach :)

2015-05-21 23:26

Na kolanach jest bardzo niebezpiecznie, wystarczy ze kierowca przyhamuje , lepiej wziąc fotelik:)

2015-05-16 20:23

ja bym wzięła ze sobą fotelik samochodowy, chyba, że masz bardzo daleko na przystanek.. ;)

2015-05-15 16:13

Nie no nosidełka akurat nie mam takiego do noszenia :) ale zdecydowałam się na kolana. Dobrze,że nie wzięłam nosidełka,bo ludzi tłum i sam kierowca mi powiedział,że i tak bym musiała dziecko wyjąć z nosidełka,bo inni pasażerowie by się nie zmieścili :) Daliśmy radę i dzieć szczęśliwy,bo bardzo mu się podobało :) I o dziwo był grzeczny bo to mały tajfun :)

2015-05-15 10:35

ja bym wzięła na kolana bo nosidełko taszczyć to bez sensu a w autobusie i tak nie ma pasów żeby go przypiąć.

2015-05-15 10:32

Dla mnie świetnym rozwiązaniem w takim przypadku było "nosidełko", które miałam zakładane na brzuch. Miało ono usztywniany tył na plecy i główkę dziecka, więc nie bałam się, że ktoś niechcący uderzy małą. Córeczka była do mnie przytulona "brzuch do brzucha" i zadowolona rozglądała się na boki. Nosidełko można było też zakładać na plecy oraz wyjąć usztywnienie na tył. Nie wiem czy długa będzie Wasza podróż, bo nosidełko jest dobre do autobusów miejskich, na dłuższą podróż wybrałabym się jednak z fotelikiem- nosidełkiem. Odradzam natomiast przewożenie dziecka na kolanach,gdyż jest to niebezpieczne. Jeżeli chodzi o organizację podróży to proponuję ubranie dziecka "na cebulkę" i obowiązkowo założenie jakiejś czapeczki, żeby maluszka nie przewiało, jak będą otwierane drzwi i okna. Oprócz tego dobrze mieć pod ręką chusteczki nawilżone do przetarcia rączek, buzi, które również ochłodzą dziecko w przypadku upału. Trzeba też pamiętać o woreczku foliowym na "wszelki wypadek". Trzymam kciuki za udaną podróż! Powodzenia!