Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Wsadzanie sobie smoczka do buzi

Data utworzenia : 2015-03-31 19:03 | Ostatni komentarz 2015-07-27 20:10

rikitikitam

8559 Odsłony
28 Komentarze

Mamusie kiedy wasze dziecko potrafiło sobie wsadzić samo smoka do buzi? :) Moja córa mając pół roku już potrafiła to zrobić za którąś próbą, a teraz mając prawie 7 miesięcy jest w tym istną mistrzynią. Wszyscy się dziwią, jakie to zdolne dziecko, ale to chyba nie jest jakieś wybitne osiągnięcie w tym wieku. A może jest? Jak było u Was?

2015-07-27 20:10

Didisia takimi pileczkami cwiczymy i obalenia do nauki chwytania

2015-07-27 20:08

Moja Miska ma 4 miesiace bez tygodnia i smoczek z buzi wyjmie i czasem jak go za daleko nie odsunie raczka to i z powrotem sobie wlozy ale jesli zabierze sobie dalej to juz potrafi nim tylko pomachac :)

2015-07-24 09:49

Xaniab cierpliwe ćwiczenie daje cuda! A masz może piłeczki o różnej fakturze? Śwetnie się nimi cwiczy dłonie, zmykanie prostowanie pluszków, poprzez wypustki masaż. Nawet okrągłe grzechotki tzw hantelki. U nas co prawda nie ma takiego problemu jak Ty masz z côrcią, ale mały miał długo i mocno piąstki zaciśnięte to właśnie dzięki takim stymulacjom je otworzył

2015-07-23 22:17

Spokojnie xaniab, wszystko w swoim czasie.

2015-07-18 12:54

u nas niestety jest z tym problem i ja musze biernie cwiczyc z corka aby wkladac jej do buzi smoka ale sa u nas postepy bo corcia juz go sama probuje lapac

2015-07-09 19:07

Nie pamiętam dokładnie jak to było ze starszym synkiem, ale chyba ok pół roku, ja E.Czech mój starszy synek jak się urodził, dostał smoka w szpitalu bo płakał, dodam, ze to byłsmoczek szpitalny, bo swojego nawet nie miałam, ja miałam wtedy cesarkę i nie mogłam go od razu przytulić, przynieśli mi go 5h po cesarce, ale też na chwile i zabrali, dopiero jakoś po10h go dostałam, ale z kolei nie miałam od razu pokarmu wiec też ssał smoka. Niestety w wielu szpitalach w ogóle nie pytają się mamy czy dac dziecku smoka, czy nie i czy sobie tego w ogóle życzy. Ja akurat nie miałam nic przeciwko (choć o tym w ogóle nie wiedziałam), bo wiem, ze smoczek mu pomógł,ale wiem, że niektóre mamy nie były by zadowolone, bo właśnie nie chcą przyzwyczajać dziecko do smoczka

2015-07-08 21:54

Moja wczoraj skończyła pół roku i też ładnie potrafi wsadzić sobie dydusia do buzi. Oprócz dydusia potrafi włożyć jeszcze stopę, nie tylko swoją, palce, rączki i wszystko inne co jest w zasięgu jej łapek.

2015-07-08 16:16

czekanie na to aż dziecko samo z smoka zrezygnuje to coś zgubnego ja czekałam czekałam i czekałam moja córka ma dwa latka i pięć miesięcy i nadal smok a potem będą problemy z ząbkami