Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Boi się ciemności :(

Data utworzenia : 2014-10-16 17:42 | Ostatni komentarz 2014-12-08 22:41

Patrycja.Jaworowska

5176 Odsłony
25 Komentarze

Witam wszystkich Bardzo serdecznie :* Mam problem i proszę o pomoc, otóż Mój dwu miesięczny Synek boi się ciemności ... Śpimy przy lampce ... ale nie jestem wstanie uniknąć każdego braku światła na przykład albo nawet jak ma chwilę bluzkę przed oczami przy ubieraniu zaczyna się płacz... Co mam robić ? Jak mu pomóc? Co mam zrobić by Go z Ciemnością oswoić... A może cierpliwie mam czekać aż samo mu to minie? A co jeżeli mu to nie przejdzie? Pomóżcie może któraś z Mam miała do czynienia z taką sytuacją ? Może macie jakieś sposoby na to by Dziecko nauczyć że to normalne ...

2014-12-08 22:41

Ja też teraz już nie mam światła w nocy, ale kiedyś musiałam mieć bo mały mi tak lepiej spał.

2014-12-08 21:39

Ja na noc gaszę światło a zapalam jedynie wtedy gdy synek się wybudza i muszę coś koło niego zrobić. Przy przebieraniu były problemy ale odkąd zaczęłam się z nim bawić w " kuku" oswoił się. najpierw zasłaniałam sobie twarz ręką lub pieluszką i robiłam kuku a jak polubił tą zabawę zakrywałam czasem jemu oczka ręką i też mu się podoba. Czasami jak noszę go na rękach to chowa się za moje włosy i robi kuku.

2014-12-02 15:48

My też śpimy z włączoną lampką bo wydaje nam się, że synek boi się ciemności, gdyż jak jest zupełnie ciemno to zaczyna płakać...a śpi z nami więc lampka dodatkowo daje nam poczucie "bezpieczeństwa" że nie zgnieciemy małego ;-) Najlepiej przyzwyczajać malucha do ciemności stopniowo zmniejszając intensywność światła :-)

2014-11-03 09:45

To fajnie... kamień z serca. I ja już zdążyłam zauważyć u swojego synka, że musi oswoić się z nowym otoczeniem i z nowymi ludźmi. Jak skończył 3 miesiące to płaczem reagował na nowych ludzi. Trochę się bałam jak to będzie później, ale po 2 tygodniach całkowicie mu to minęło i teraz chętnie idzie na kolana do każdego kto do nas przyjedzie w odwiedziny.

2014-11-02 21:56

Patrycja cieszę się, że problemy są już za Wami.

2014-11-02 21:27

Synkowi reakcje na ciemność czy zasłonięcie oczu przeminęły :) Synek nie reaguje płaczem na zasłonięcie oczu czy też brak światła w pomieszczeniu .. wręcz przeciwnie bardzo bawi go zabawa w akuku przy użyciu pieluszki czy kocyka :)) Miałyście rację iż to tymczasowe, przejściowe zachowanie :) Dziękuję za odpowiedzi :) uspokojenie i wsparcie :) :*

2014-11-02 21:18

A ja rodziłam w szpitalu, który niedawno został oddany do użytku i pokoje nie są jeszcze przesiąknięte tym typowym szpitalnym zapachem. Dosłownie czułam się jak w domu.

2014-11-02 13:01

My mieliśmy w szpitalu uchylone drzwi od łazienki, a w niej było zapalone światło. U nas raczej warunki w szpitalu były takie bardzo szpitalne, surowe wnętrze, białe ściany.