Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Bunt roczniaka

Data utworzenia : 2013-02-17 22:17 | Ostatni komentarz 2024-02-29 08:26

Konto usunięte

9521 Odsłony
130 Komentarze

Mój 13-miesięczny synek ostatnio buntuje się, gdy nie osiągnie czegoś co chce uderza z całą siłą kilkakrotnie główką o podłogę, ścianę, o mnie, dosłownie o wszystko co jest obok niego... Często też tak się dzieje, gdy wieczorem nie może usnąć. Ma lub miał ktoś podobną sytuację? Czytałam, że mogą to być objawy autyzmu....

2013-02-20 16:02

Ania, nie martw się, niektóre dzieci tak mają w kryzysach rozwojowych, fazach buntu lub w przypadkach silnej frustracji. Szczególnie dzieci bardzo żywe, aktywne, energiczne i intensywnie wyrażające emocje. Jak płaczą i się śmieją to całymi sobą. Mój synek gdy był młodszy walił głową o podłogę i ścianę, szczególnie nasiliło się to właśnie gdy skończył rok, nie potrafił słownie wyrazić jeszcze frustracji, agresji. To zastępowało agresję słowną. Teraz ma bunt dwulatka i też zdarza się napad furii i walenie głową o ścianę. Na szczęście lżej, bo trochę przez rok zmądrzał i wie, że to boli. Mojemu synowi daleko do autyzmu:-)

2013-02-19 13:30

Mój synek ma teraz 17 miesięcy i też jak się wkurzy to bije, ale nie główką tylko rączkami. Potrafi ukucnąć i z całej siły zacząć bić w podłogę. Wydaje mi się, że to jest po prostu kolejny etap jego rozwoju. Uczy się jak radzić sobie z negatywnymi emocjami. Zresztą co się dziecku dziwić jak i nie raz ludzie dorośli jak się wkurzą ta potrafią talerzem rzucić dla rozładowania emocji.