Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Dziecko samo prowokuje wymioty, robiąc to w formie zabawy!

Data utworzenia : 2014-07-10 15:36 | Ostatni komentarz 2018-06-13 17:08

gwiazdka2233

36938 Odsłony
25 Komentarze

Witam drogie mamy, dziś przydarzyło nam się coś co mnie bardzo zmartwiło..... moja 19 miesięczna córeczka (która ząbkuje i ostatnio często wkłada rączki do buzi i je gryzie) przez przypadek włożyła piąstkę do buzi bardzo głęboko, tak że sprowokowała w ten sposób odruch wymiotny. Co prawda nie zwymiotowała, bo od razu wyjęłam jej palce z buzi, ale widziałam, że ewidentnie by tak się stało...... bo jej twarz wyglądała w tym momencie jak twarz dorosłego, który w sytuacji tego wymagającej prowokuje wymioty, wkładając palce do buzi. Najgorsze jest to, że córka jak zauważyła , że ja się przestraszyłam i jej tego zabroniłam mówiąc, że nie wolno tak robić to ona załapała dalej i zaczęła robić tak ciągle, by zwrócić na siebie uwagę! Córka wkłądą piąstkę z palcami bardzo głęboko do gardła i ma już odruch wymiotny, i patrzy na mnie śmiejąc się przy tym, czyli traktuje to jak zabawę. Nie wiem co robić, czy nie zwracać w ogóle na to uwagi, i nie krzyczeć i udawać, że nie widzę tego.... w tym niestety jest wada taka, że córka może w końcu zwymiotować....;( czy jednak powtarzać za każdym razem córce że nie wolno tak robić i wyjmować przy tym palce z buzi? gorzej jak córka która jest teraz buntowniczką (bunt dwulatka) bedzie tym bardziej czesciej to powtarzac, widzac ze to zabronione? Boję się, że córka w końcu zwymiotuje, bo niewiele brakuje. Odruchy ma typowo wymiotne po włożeniu palców głębiej. Dodam, że nic jej nie dolega, tzn nie jest jej niedobrze żeby faktycznie instynktownie chciała zwymiotować. Jest całkowicie zdrowa, apetyt jej wrócił po tych upałach. Je normalnie, nie wprowadzałam żadnych nowości do menu. Pomóżcie proszę, co zrobić by córka przestała?

2014-07-10 19:45

Gwiazdko,Twoja córka po prostu ewidentnie próbuje na siłę chyba zwrócić Twoją uwagę!!! tak ja to odbieram! nie jestem co prawda żadnym psychologiem! ale tak mi to wygląda! zobaczyła,że się tym przejęłaś i jej się to spodobało! to tak,jak z przeklinaniem! wydaje mi się,że gdzieś czytałam,żeby ignorować takie zachowanie dziecka! bo to,że my zwrócimy na to uwagę i dziecko zaobserwuje,ze się tym przejeliśmy,to celowo podchwyci i będzie tego nadużywać! Ale jeśli nie mam racji,to niech mnie ktoś sprostuje :)