Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Jak przygotować 3 latka na to, że wkrótce będzie miał rodzeństwo?

Data utworzenia : 2014-05-07 16:40 | Ostatni komentarz 2022-03-11 23:53

ladyzga

4794 Odsłony
46 Komentarze

Dziewczyny pomóżcie! Mam 3 letnią córeczkę, a kilka dni temu dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Wcześniej z mężem tak sobie żartowaliśmy i pytaliśmy córcię czy chciałaby mieć braciszka lub siostrzyczkę. Odpowiedzi były różne, zależne od pory dnia, humoru i nastawienia. Ogólnie, kiedy wychodzimy na spacery, na plac zabaw, ona nie lubi bawić się z młodszymi dziećmi. Nie chce dzielić się zabawkami, próbuje dominować (co wydaje mi się chyba normalne). Uważam, że nie rozpieściliśmy jej za bardzo, nie dostaje wszystkiego co chce, dużo jej tłumaczymy. Jak przygotować ją do nowej roli, do tego, że będzie musiała dzielić rodziców z rodzeństwem. Nie chcę aby poczuła się odtrącona, niekochana, zaniedbana. Bardzo ją kocham i w żadnym wypadku nie zamierzam nikogo rywalizować ani odtrącać. Powiedzcie jak Wam udało się to załatwić, może macie jakieś cenne wskazówki i mądre rady?

2022-03-05 18:36

U nas dopiero pierwsza doba w domu po porodzie 

małe córce chyba idą zęby bo gorączka od rana :( 

i taka bardzo marudna płacze o wszystko :( 

ale cały czas patrzy ma dzidziusia 

2022-03-04 16:14

Fajnie ze tak bywa że jednak rodzeństwo bez problemu się zaakceptuje. 

Są jednak przypadki gdzie działa to zupełnie w inna stronę i jedno dziecko te starsze jest bardzo zazdrosne o to które się dopiero narodziło. 

Warto aby dobrze tłumaczyć dziecku i poświęcić uwagę w miarę możliwie po to no dla obojga dzieci 

2022-02-18 18:27

Nawet taka strona jest i tez jest przedzial wiekowy ;)

2022-02-17 23:53

Myślę, że jakaś super książka dla 3 latki na powyższy temat :) na FB jest świetna grupa - aktywne czytanie - książki dla dzieci i młodzieży, był poruszany taki sam temat i było dużo poleceń :) 

2022-02-09 15:21

U mnie obaj synowie pozytywnie podeszli do tego że będą mieć rodzeństwo. Może jest im łatwiej bo ich jest dwóch I się bawią ze sobą gdy ja muszę zająć się maluszkiem. Obecnie chodzą za mną i naciskają bym ściągnęła mleczko takim sprzętem i oni nakarmią braciszka :D

2022-02-08 05:27 | Post edytowany:2022-02-08 05:28

Mama byc ;) przywilej starszego rodzenstwa ale ciesze sie ze corka byla w tym uparta i jak chciala tak zostalo ;) 

2022-02-07 22:37

To ja od razu chciałam wybrać imię by juz do brzuszka mówić po imieniu :)

2022-02-07 20:41

Napewno to duży zaszczyt dla dziecka jak pozwoli sie mu wybrać imię i ogólnie wezmie jego zdanie pod uwagę