Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

co myślicie o dzieciach-weganach?

Data utworzenia : 2014-03-30 14:11 | Ostatni komentarz 2020-01-31 08:46

Ewelina-1987

3316 Odsłony
17 Komentarze

co myślicie o dzieciach wychowywancyh na dziecie wegańskiej? waszym zdaniem słusznie czy nie? bo generalnie wiele osób uważa to za absolutne okrucieństwo, nie patrząc na to, jakiej jakości jest obecnie mięso i dając je bez refleksji dziecku. A przecież parówki itp to sama trucizna

2020-02-12 23:11

Widzimisię rodziców .

Konto usunięte

2020-02-12 21:42

Pomijając aspekt okrucieństwa nad zwierzętami hodowlanymi i przekonania wiążące się z takimi wyborami... dziecko rozwija się w takim tempie, że nawet dobrze zbilansowana dieta wegańska nie zapewni mu wszystkich potrzebnych składników odżywczych. Co innego dorosły, który już etap rozwoju i wzrostu ma za sobą, moim zdaniem rozsądny rodzic powinien dać wybór dziecku ale dopiero w starszym wieku, często gęsto organizm sam wie czego potrzebuje i wybiera instynktownie co mu najbardziej odpowiada. Taka mała istota jak półroczne dziecko nie ma po pierwsze prawa głosu, a po drugie zależne jest w kwestii żywienia od rodziców. Na studiach wręcz ostrzegano nas przed dietami eliminacyjnymi z wyboru u kobiet ciężarnych i dzieci. Niestety wiele osób uważa, że jest w stanie samemu zbilansować dietę sobie lub innym, a po czasie okazuje się jak bardzo dalekosiężne ma to skutki. W przypadku dzieci takie błędy mogą być niestety niewybaczalne...

2020-01-31 08:46

?⭐???⭐???⭐??

?⭐???⭐???⭐??

?⭐???⭐???⭐??

?⭐???⭐???⭐??

?⭐???⭐???⭐??

2014-06-17 16:19

Ja osobiście raczej weganką czy wegetarianką nie jestem, męża za skarby świata bym nie przerobiła i pewnie nie pozwoliłby abym dziecko zrobiła bezmięsne. Jednak bardzo często zaglądam na blogi i fora wegańskie gdyż uważam, że mają świetne przepisy na dania z użyciem produktów, po które my mięsożercy rzadko sięgamy. Uważam, że to nie jest szkodliwe dla dorosłych czy dla dzieci o ile potrafi się dobrze zbilansować dietę, a jest naprawdę mnóstwo produktów, które zastępują mięso czy ryby. Ja osobiście, a w zasadzie nasza kuchnia bardzo "skorzystała" na zaglądaniu na tego typu stronki i polecam je wszystkim, którzy chcą zdrowo i wartościowo gotować.

2014-04-01 12:44

Wiecie, wystarczy, że spojrzę na znane wegetarianki i już mi się zachciewa zjeść mięso :)

2014-03-31 23:41

ja osobiście także nie

2014-03-31 23:20

Ja raczej nie zafundowałabym własnemu dziecku takiego życia .

2014-03-31 23:14

pod tym linkiem jedna z mam opisuje to "zjawisko" z własnego doświadczenia http://canpolbabies.com/pl/porady/porada/users/9/1445