Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (454 Wątki)

Lunatykowanie, mówienie przez sen

Data utworzenia : 2014-03-10 21:31 | Ostatni komentarz 2014-06-30 13:21

kusia_ss

6929 Odsłony
23 Komentarze

Czy wasze dzieci lunatykują albo mówią przez sen? Już kilka razy zaobserwowałam u swojej córki, że potrafi w nocy mówić z otwartymi oczami "od rzeczy". Odpowiada na pytania, ale "widzi" rzeczy ze swoich snów a rano nic z tego nie pamięta. Zdarzało się też, że chodziła w nocy po domu. Jak reagować? Co robić by zapewnić dziecku bezpieczeństwo?

2014-06-30 13:21

Karol czasami wolą pieska i komplikuje przez sen. Córka lunatykowala, chodziła, prznosiła przedmioty i mówiła

2014-06-30 12:55

Moja siostra dlugo lunatykowala chyba do 11 roku zycia. jak mieszkala w szkole w internacie to nauczycielka jej opowiadala ze w nocy zabrala swoje rzeczy czyli koldre i poduszke i poszla do starszych dziewczyn do pokoju i przez sen poscielila tam sobie lozko i zasnela a rano byla w szoku co ona tam robi. raz bylo tak ze nawet wyszla w domu na klatke przez sen a raz szukala w koldrze znakow zapytania . ale samoistnie jej to przeszlo za to gadanie przez sen zostalo jej do teraz a ma juz 20 lat.

2014-06-30 08:23

mój 5latek często gada przez sen, a rano nic nie pamięta, ostatnio zaczął w nocy poplakiwał, i zacząl wolać, że chce zjesc ananasa....jak mu powiedziałam, że rano zje to si usmiechnął i zasnął, a rano nic nie pamiętał... Mraczek myślę, że nie ma się co martwić, synek napewno odreagowywał w ten sposób emocje, które mu towarzyszyły w ciągu dnia:-) jeśli nie zrywa się z płaczem, to wszystko jest ok:-)

2014-06-30 08:01

A ja już ostatnio kilka razy zauważyłam że mój 11 miesięczny synek zaczyna mówić przez sen , a po wczorajszej nocy jestem pewna . I jest to zazwyczaj w sytuacjach kiedy w ciągu dnia dzieje się bardzo dużo , jest dużo emocji itp. Wczoraj byliśmy na spacerku było mnóstwo gołębi , kaczek i wiewiórki a dla niego wszystkie ptaki i kuty to koko i przez sen , coś tam po swojemu mówił ale bardzo wyraźnie słyszałam kilka razy wyraz koko, koko i co mi możecie doradzić , czy jest się czym martwić czy to całkiem normalne ?

2014-06-09 15:12

moja coreczka mowi przez sen ale tylko jak gorączkuje albo jest bardzo zmeczona

2014-04-05 16:13

Tak przy piętrowym łóżku na pewno trzeba uważać z lunatykami. Ja tez mam w domu lunatyka, więc obserwuje dzieci, czasem coś majaczą, czasem młody śpi z otwartymi oczami i na pewno jeśli zaczną chodzić po domu będę szukac jakiejś pomocy.

2014-04-05 15:37

Ja sama potrafię spać z otwartymi oczami lub gadać przez sen, więc nie dziwi mnie, że moje dziecię też tak czasem ma. Mamy w rodzinie lunatyków, więc zwracam większą uwagę na zachowanie córki, żeby jak najwcześniej wyłapać jakieś objawy i umieć zareagować. Głównie też i z tego powodu nie zdecydowaliśmy się z mężem na łóżko piętrowe.

2014-04-01 19:16

Dla chętnych bardzo ciekawy i zwięzły artykuł o lunatykowaniu http://parenting.pl/portal/dziecko-lunatykuje U nas w rodzinie była taka sytuacja że dziecko brata chodziło w domu po korytarzu i mówiło tam jest pająk , za obrazem jest pająk i nie powiem żeby mój brat nie był przerażony. Zdarzyło simę to u nich jakieś 4 razy ostatnio ok 4 lat temu. Teraz Michał ma 14 lat i jest spokój a robili różne badani i nic nie zdiagnozowali.