Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Kiedy dziecko zaczyna jeść samo

Data utworzenia : 2014-02-01 17:34 | Ostatni komentarz 2014-08-06 20:45

konto usunięte

10622 Odsłony
45 Komentarze

Mam pytanie do mam dzieci powyżej roczku czy pamiętacie kiedy Wasze dziecko zaczęło jeść samodzielnie, przy waszej małej pomocy. Kiedy umiało jeść łyżka ?

2014-02-03 09:58

Carol nie powiedziałabym że to pech, może będzie im potem łatwiej w szkole i sama ich będziesz mogła douczać , ja niestety starszego nie nauczę perfekt angielskiego więc przychodzi do niego indywidualnie chłopak , a wiesz ile to kosztuje:)

2014-02-03 09:12

Dziewczyny, nie spieszcie sie z niczym :) moj sebek powiedzial,ze chce jesc sam i teraz je sam, chociaz zupy to ja mu podaje, jeszcze zalezy czy rzadsze czy nie bo juz ladnie posluguje sie lyzka :) jeszcze macie czas,zeby zaczeli jesc sami, moj od wrzesnia idzie do przedszkola (mam nadzieje,ze bedzie miejsce) i dlatego staram sie go tez wielu rzeczy uczyc, np.teraz to uczymy sie liczyc w kilku jezykach, bo niestety moi synkowie maja tego pecha,ze mama uczy dwoch jezykow :p

2014-02-01 22:44

u nas mała bardzo sprawnie posługuje się widelcem wykorzystaliśmy do tego widelce z naszego kompletu, te malutki do ciasta są idealne dla dziecka mała je sama nimi makaron, albo kanapkę pokrojoną w kosteczkę czasem dostaje też owoce pokrojone żeby uczyła się korzystania z widelca co łyżeczki jest jej trochę trudniej ale zachęcam żeby sama sobie radziła

2014-02-01 20:47

Moja ma 14 miesiecy i tez zastanwiam sie kiedy zacznie jesc sama. jak narazie to nawet kawalki chleba musze dawac jej sama do buzi bo samej jej sie nie chce i nie ma chyba na to czasu zeby sobie wkladac kawaleczki do buzi. Cos czuje ze u nas to bedzie pozno...

2014-02-01 18:38

Łyżka jest trudna. Dziecko, choć stara się, wywala większość posiłku poza obszar buzi. Moja córa (17 m-cy) lepiej posługuje się widelcem, na który wbija sobie kawałki mięsa lub warzyw. Wtedy są szanse, że znaczna część posiłku trafia do miejsca jego przeznaczenia. Ale co jakiś czas podaję jej łyżeczkę, by usprawniała posługiwanie się nią.