Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Chodzenie na palcach

Data utworzenia : 2014-01-25 16:35 | Ostatni komentarz 2022-03-11 23:58

Proud Mommy

9444 Odsłony
56 Komentarze

Kilka dni temu zauważyłam, że moja córka zaczęła podczas chodu stawać na palce (ma niespełna 17 miesięcy). Bywa to sporadycznie, ale jednak się zdarza. Raz, że wygląda to komicznie, gdy idzie normalnie i nagle chodzi jak baletnica, a dwa, że nie jest do końca bezpieczne, bo potrafi się zaczepić i upaść. Rehabilitacja została przerwana jakiś czas temu i teraz zastanawiam się, czy nie powinnam skonsultować tego z lekarzem. A może nie ma powodów do paniki?

2022-03-11 23:58

Ale plusem jest to że widzę od 2 dni wsje już w łóżeczku na nóżki także może niedługo będzie się podciągać. 

No nie spieszy mi się do jej chodzenia. Czas tak szybko leci niedawno leżała taka malutka w kokonie i tylko oczkami mrugala. Teraz nim się obejrzę to będzie pyskować do mamy na pewno :(

2022-03-08 12:26

Moja , myślę że ma jescze czas. Moja sama usiadła jak miała rok! I wtedy też zaczęła raczkować. Też chodziliśmy do fizjo bo był stres że nie rozwija się prawidłowo ale nic z tych rzeczy. Byliśmy u fizjo lrulywatnie i na NFZ . Wszędzie słyszeliśmy że dziecko rozwija się prawidłowo. Po prostu jakoś tak wystrzeliła po roku że usiadła, zaraz później zaczęła raczkować a jak miała 13 MSC zaczęła stawiać pierwsze kroki. Każde dziecko ma inne tempo rozwoju 

Konto usunięte

2022-03-07 16:26

Monia

moja skończyła rok w lipcu a poszła pewnie dopiero około listopada. (jest wcześniakiem)

Tuptać zaczynała po roczku, ale to było takie tuptanie tylko, nic większego :)

2022-03-05 18:25

Moja ciocia mówiła ze jej córka miała z 16 miesięcy i nie chodziła jeszcze 

2022-03-04 16:16

Monia, no pewnie że ma czas. Okno rozwojowe na chodzenie to 10-18 miesięcy, także spokojnie, na pewno wszystko w normie:)

 

U nas są próby chodzenia do przodu z podpieraniem się różnymi rzeczami, więc myślę, że niebawem syn się odważy na samodzielne kroki. Zaraz będzie miał 11 miesięcy.

2022-03-04 16:12

Moja ma 11 i nadal raczkuje. 

Ale wydaje mi się że ma jeszcze czas. Poczekam jeszcze z 2 miesiące jak się nic nie ruszy to wybiorę się z nią do fizjoterapeuty zobaczymy co tam powie. No chyba, że szybciej zacznie chodzić. 

Ja zaczęłam chyba w wieku 12 miesięcy 

2022-02-23 21:32

córka jak miała jakoś 10 miesięcy to stawiała pierwsze kroki jak 11 miała to już chodziła. Syn ma 8 ale chodzi przy kanapie 

2022-02-23 21:29

Moja jak zrobiła pietwsze kroki tak już cały czas chodziła 

ale ona nie chciała raczkować wgl 

podwijala jedna nogę zeby szybciej się po coś dostać 😂 

miala 10 miesięcy