Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Nauka języków obcych

Data utworzenia : 2013-12-12 13:09 | Ostatni komentarz 2018-10-25 13:14

Aniss

9796 Odsłony
85 Komentarze

Od kiedy najlepiej zainwestować w naukę jezyków obcych? Mała niedługo skończy 2 latka a już zna pare zwrotów po angielsku (liczenie po angielsku do 10 opanowała szybciej niż po polsku) a to za sprawą Dory. kiedy najlepiej uczyć dziecko i jak się do tego zabrać? Często słyszałam o dzieciach zdolnych ze jako małe dzieci znały kilka słów po angielsku a teraz w szkole średnio sobie radzą.

2013-12-13 16:30

Wszystko zależy od rozwoju i możliwości naszego dziecka, oczywiście język obcy poprzez zabawę jak najbardziej wskazany, ale nic na siłę. Wiem że przedszkola proponują naukę języków i nie uważam że to coś złego ale dajmy dzieciom troszkę dzieciństwa. Przecież jedno dziecko w wieku 2 lat, super płynnie mówi a drugiemu sprawia to trudność.

2013-12-13 16:21

a ja uważam że na język obcy przyjdzie jeszcze czas niech się dziecko nauczy płynnie uczyć po Polsku w dzisiejszych czasach za dużo oczekujemy od swoich dzieci, a to język obcy, szkoła tańca, lekcje pływania

2013-12-13 12:26

Do 10 policzy ale nie zna jeszcze aż tak wartości tych cyfr;) wie ile to jeden dwa i trzy wiecej sie gubi ;) dużo z nią rozmawiam dużo liczymy, wymieniamy kolory dzięki temu podstawowe kolory już zna i potrafio je odróżnić dzisiaj tym zaskoczyła panią dr na bilansie;) Co do angielskiego mała sporo się nauczyła z filmików "Dora poznaje swiat" nie naciskam na naukę angielskiego, bo wiem ze m jeszcze czas, ale wiem również że języki obce w dzisiejszych czasami są potrzebne dlatego z kazdego nowego słowa się cieszę;) Ostatnio czekając w hipermarkecie na winde mała powiedziała Open Please ;)

2013-12-13 11:35

Dokładnie jestem tego zdania . 2 lata to super wiek aby oswajac z językiem angielskim , w formie zabawy oczywiscie :)Choć przyznam , że wiele matek za pewne bedzie uwazala Cię za dziwoląga BO DZIECI POWINNY SIE DO 6 LAT BAWIC :) , ale i ja jak mały tylko zacznie rozmawiac płynnie po polsku , bede wprowadzała słówka angielskie które są podstawa :) Masz zdolną córeczkę skoro do 10 potrafi liczyc , mojego partnera chrzesniaczka jest na etapie ( mama , tata , baba , dziadzia , am , eee , yyy ) :)

2013-12-13 11:05

wydaje mi się, że 2 latka to odpowiedni wiek aby rozpocząć naukę języków obcych. Bardzo ważne jest to , aby samemu dziecku czas poświęcać i uczyć się z nim, wtedy chętniej tą wiedze przyswaja.