Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Paluszek w nosie

Data utworzenia : 2017-11-10 22:21 | Ostatni komentarz 2017-12-30 22:21

magnolijam32

2050 Odsłony
45 Komentarze

Nie znalazłam wątku więc zakładam... Mam taki problem z córką. Ciągle dłubie sobie palcem w nosie. Jak myślicie, jak ją tego oduczyć?

2017-12-30 22:21

Niestety mamy koniec roku, jakieś "ramy" i limity poprzekraczane :/ Ja miałam problem ze skierowaniem na TSH. Szkoda że tak to wygląda, że jeśli czegoś się chce trzeba zrobić prywatnie.

2017-12-30 09:46

Nie rozumiem tych lekarzy, że mają taki problem ze skierowaniem. Dobrze, że zrobiliście testy i nic nie wyszło. Przynajmniej wiecie na czym stoicie. Za jakiś czas można je powtórzyć dla pewności. Co do karmienia piersią to nie słyszałam o tym, by mogło to fałszować wyniki.... ale też aż tak głęboko w temat nie wchodziłam, bo u nas skończyło się na skazie.

2017-12-22 22:32

Byłam u lekarza rodzinnego. Oczywiście skierowania na testy alergiczne nie dostałam, bo lekarka stwierdziła, że lepiej samemu obserwować dziecko a do poradni alergologicznej też nie wystawiła, bo powiedziała, że nie widzi podstaw... Brak słów. Dobrze, że rok się kończy i w styczniu zmieniam małemu lekarza poz. Poszliśmy na testy prywatnie. O dziwo moje obawy co do pobierania krwi były zbyteczne :P mały siedział grzecznie u taty na kolanach, uśmiechał się do pani laborantki, ani nie zapisnął :) wyniki już odebrałam i o dziwo nic nam nie wyszło. Podejrzenie alergii na dany alergen zaczyna się powyżej 35, małemu wszędzie wyszło 0.15. Wydaje mi się, że chyba za wcześnie zrobiłam testy i to jest błędny wynik. Czytałam, że gdy dziecko jest karmione piersią to przeciwciała matki, jeszcze długo są w jego organizmie i mogą fałszować wyniki?

2017-12-22 10:39

U nas też się potwierdziło że dłubanie w nosie było spowodowane suchym powietrzem. A co do testów to z krwi są bardziej wiarygodne i faktycznie ukłucie i pobranie jest szybsze niż skórne gdzie trzeba trzymać rączki przez 15 minut. i kilka kłuć. A co do skierowania do alergologa to pediatra nie może robić problemów jeżeli rodzic ma jakie kolwiek podejrzenie o alergię.

2017-12-21 21:07

M.Jacek jeśli miałabym potrzebę to zrobiłabym testy z krwi właśnie i nie czekałabym, tylko zrobiła od razu, a potem w okolicach 3 lat tak jak się zaleca najwyżej można je powtórzyć. Moja córa zawsze dłubie w nosku gdy ma tam za sucho, albo przy katarze. Przy katarze to taki znak, że ma nosek do czyszczenia, albo zaschnięty jakiś glutek jej tam utknął. Gdy nie ma kataru i długie, tzn, że trzeba nawilżyć. W sezonie grzewczym póki nie włączymy nawilżacza to taki problem się często pojawia.

2017-12-17 00:16

Jak dobrze, że tutaj trafiła, bo mam też taki problem z dłubaniem w nosku, może to też przez złe nawilżenie lub alergeny. Musze pójść w tę stronę.

2017-12-07 23:47

Moja Amelka już dużo mniej dlubie w nosku. Przez ten ostatni tydzień męczył ją katar i odciągam to i nawilzalam nosek woda morska i tak na zmianę... I nawilzacz powietrza miala na noc wlaczany. przy tych zabiegach częstotliwość Dłubaka w nosku się zmniejszyła duzoo. . Wychodzi na to, ze potrzebowała po prostu nawilżenia noska.

2017-12-07 23:12

M. Jacek ja już poczekam na patronaż z małą i wtedy za jednym zamachem poproszę o skierowanie a w przeciwnym wypadku właśnie też zrobimy testy z krwi. Daj znać tylko czy dostałaś skierowanie. :)