Noworodek i niemowlę (814 Wątki)

Wiotkość krtani. Wysoki stan zagrożenia zycia

Data utworzenia : 2019-09-06 12:24 | Ostatni komentarz 2019-09-16 21:42

Dariamama

200 Odsłony
16 Komentarze

Cześć dziewczyny. Jestem ciekawa czy też tak mialyscie. Moja córka jak ukończyła 9 miesięcy ni z tego ni z owego była zdrowa w nocy około 3 nad ranem zaczęła harczec tak jak pies. Gdy to usłyszałam szybko wzięłam ja na ręce mała była wystraszona dźwiękami zaczęła płakać i duzic się jeszcze bardziej zrobiła się Siena tak jak stałam wybieglam z domu w pizamach mała owinelam w koc i na dół na pogotowie. Panie dyzurujace wytrwały mi mała z rąk mówiąc że to wysoki stan zagrożenia życia u dziecka ponieważ krtan się zapadła. Na szczęście na to potrzebny jest szybki zastrzyk z pulmicortu lub inhalacja. Więc po 15 min wszystko wraca do normy ale trzeba to monitorować taki stan trwał do 2 roku życia potrafił powtarzać się co 2 tyg. Okazało się że co 5 dziecko na to choruje. Mialyscie podobny przypadek? 

2019-09-16 21:42

Niby nie jest to naukowo udowodnione ale istnieje możliwość że wada ta może występować rodzinnie. 

Nigdy by mi do głowy nie przyszło że cis takiego w ogóle istnieje na początku myślałam że to przez wody płodów bo przecież mała nie była odśluzowana ponieważ tego nie robi się już tylko płuca mają się same oczyścić.  Pamiętam że w szpitalu po porodzie mała tak charczała, ale powiedzieli mi wtedy że to normalne jednak okazało się inaczej.  U nas nie było silny ataków, ale rzeczywiście jest to groźne. 

 

Tutaj można poczytać więcej na ten temat

https://www.sosrodzice.pl/wiotkosc-krtani-u-niemowlat-przyczyny-objawy-i-leczenie/

2019-09-16 20:31

Kurczę, jestem trochę wystraszona tym co przeczytałam.Nie spodziewałam się ,że to może być aż tak niebezpieczne.Oby drugi maluszek nie miał takiej przypadłości.

2019-09-14 09:46

Daria łatwo nie było na pewno . Mój syn teraz będzie kończył 9 miesięcy aż się teraz boje jak co 5 dziecko ma taką przypadłość . Dobrze że piszesz o tym i w razie czego można zareagować szybko i inne mamy będą wiedzieć . Oby z drugim dzieckiem nie było tak samo . A kiedy na świecie będzie druga dzidzia? 

2019-09-13 22:25

O matko współczuję,  tyle nocy nie przespanych,  ta ciągła niepewnosc o kolejną noc....mega przeżycie na pewno....najgorszy to ten pierwszy raz, bo za drugim razem już niby wiesz co jej dolega i czego możesz się spodziewac...niby...

Daria - oby przy drugiej było spokojniej ;) abyś sobie odpoczela 

2019-09-11 09:02

Magicznypazur :

Tak lekarze odpowiedzieli na to że tak ma co 5 dziecko ponieważ jrtan nie do końca została wyksztaltowana. I trzeba uzbroić się w cierpliwość i to przejść 

2019-09-11 09:00

No najadlam się strachu potem lekarz bardziej uspokaja mnie na pogotowiu niż dziecko. Ale po czasie stało się to już normalne jeżeli tak to można powiedzieć. Trzeba było reagować na spokojnie bez stresu żeby mała się nie denerwować. I najgorszy okres był do 2 roku życia. Na szczęście już z tego wyroslysmy. I nie ma żadnych problemów. Teraz czekam na drugie maleństwo mam nadzieję że już nie zaznamy tej przypadlosci

2019-09-11 08:57

Bardzo dobre są produkty musteli. Wręcz świetne teraz dla drugiego dziecka też będę zakupywac cały zestaw 

2019-09-07 19:14

Nie spotkałam się z taką przypadłością nawet nie słyszałam , że coś takiego może być . Dobrze wiedzieć , to moje pierwsze dziecko , więc takie informacje się na pewno przydają . Jak to się skończyło u was powtórzyło się ? Czy na jednym incydencie się zakończyło ?