Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Chrzciny zima i mróz

Data utworzenia : 2017-01-10 11:36 | Ostatni komentarz 2017-03-29 22:06

rewers342

10846 Odsłony
263 Komentarze

dziewczyny potrzebuje rady bo tak mi mysl nachodzi do głowy jak to zrobic bo 28 na godz 18 mamy chrzest . teraz moje pytanie czy ksiadz mocno leje woda ? i czy po ochrzczeniu moge szybko załozyc czapeczke ? i czy musze zostac z nim w tych zimnych murach czy moge zabrac go do domu ??

2017-01-10 21:22

Nie można wyjść, bo to jednak msza i cały sakrament. My też chrzcimy w lutym więc wiem, że chrzczą zamiast kazania, więc reszte mszy zapewne będę uspakajać małego, bo się rozpłacze przy laniu wodą, bo jest mega wrażliwy.

2017-01-10 15:18

U Nas zalezy od niedzieli jak chcemy miec w trakcie mszy chrzest to ostatnia niedzielaa kazdego miesoaca jak zalezy nam na innym terminie to wtedy po mszy. Ksiadz jak poleje woda to od razu wyciera glowke i rodzic moze zalozyc czapeczke :-) ja mam kupiony rozek do chrztu a w srodku jeszcze opatule corke w kocyk jak bedzie zimno bo chcemy chrzcicc w lutym :-) niespotykalam sie żeby mozna bylo dojsc z dzieckiem na crzest albo zaraz po nim wyjść chyba ze jest on po mszy sw :-) ale kazdy kosciol inaczej ma :-)

2017-01-10 15:00

U mnie też jest do wyboru albo po kazaniu na mszy, albo całkiem po mszy tylko sam chrzest.

2017-01-10 14:38

rewers my mamy chrzest 5.02 na 14 i tak jak Ty obawiam się wody na główce i zastanawiam się, czy owinąć synka w jakiś kocyk przy ołtarzu? U nas zawsze kilkoro dzieci jest chrzczonych więc chwile to trwa, a w kościele bardzo zimno... Ksiądz polewa troszkę, ale jednak to zima więc jak mój ma czuprynę to będzie miał włoski mokre :(

2017-01-10 14:13

Rewers strasznie późno macie chrzest. U nas chrzest jest po mszy . Jak msza się kończy ksiądz woła rodziców , chrzestnych z dzieckiem oraz gości pod chrzcielnicę . Sam obrzęd chrztu nie jest długi , trwa chwilkę . Polewa troszeczkę wodą głowę dziecka ale zaraz ją wyciera . U nas nawet nie trzeba ściągać czapeczki wystarczy odsłonić czółko dzieciątka. Jak będzie bardzo zimno a dzieciątko Twoje otrzyma już chrzest , zapytaj księdza czy możecie z dzieckiem wyjść , jeśli macie chrzest na mszy . Jak będą mrozy to nie będziesz przecież mroziła dziecka.

2017-01-10 13:13

Woda i olejek, którym ksiadz chrzci byly u nas małe ilości. Ja chrzcilam w marcu, bylo zimno. Czapeczke tylko lekko zsunelam nie sciagalam do końca, a po wszystkim założyłam od razu. U nas chrzest jest po kazaniu, ale po obrzędzie chrztu można od razu wyjść z dzieckiem. My zostaliśmy jednak bo nie bylo mrozów a coreczka była bardzo grzeczna. Siostra chrzcila swoja córkę w lutym, kiedy byly mrozy -15stopni. Kościół mamy nie ogrzewany, Mała miala niecałe b3 miesiace. Siostra wczesniej poszla do ksiedza i sam powiedzial zeby przyniesc dziecko do kościoła po kazaniu bo wtedy odbedzie sie obrzed. Przyszli szybciej zeby nie przegapic, a zaraz po chrzcie pojechali z maluszkiem do domu. Do kosciola maja 200metrow, wiedzieli w ktorym momencie przywiezc mała mniej wiecej, nie bylo z tym problemu.

2017-01-10 12:11

Woda leje trochę przynajmniej u nas tak było. Czapeczkd możesz od razu założyć. A to czy od razu możesz wyjść czy musisz zostać to zależy jak odbywa się chrzest. U nas był on w trakcie mszy świętej po kazaniu tak więc trzeba było zostać do końca mszy ale byłam na chrztach gdzie sama ceremonia chrztu czyli polanie główki itd odbywają się po zakończonej mszy świętej no i wtedy wiadomo zaraz można wyjść