Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Podciąganie nóżek

Data utworzenia : 2013-05-09 21:20 | Ostatni komentarz 2015-03-26 18:48

Demotywacja

7400 Odsłony
37 Komentarze

Większość z nas czeka, aż maluszek zacznie stawiać pierwsze kroki - wyczekujemy na ten przełomowy moment w życiu dziecka. Wydaje mi się, że równie ważnym momentem jest gdy maluszek zaczyna podciągać nóżki pod brzuszek i próbuje raczkować. Ile miesięcy miały wasze maluchy, gdy pierwszy raz starały się przemieszczać na kolankach? Jaka była wasza reakcja?

2015-03-26 18:48

Mój synek też miał 6/7 miesięcy jak tak śmiesznie się kiwaŁ próbując raczkowania,ale nie szybko zaczął stawać i robić pierwsze kroki raczkowsnie było u nas dość krótko. A powiedzcie mi używałyście może takich piątkowych mat dla dzieci do zabawy czy raczkowania?

2015-03-22 20:16

Moja Judytka zaczęła dosć wcześnie podciągać nózki i stawać w wysokim podporze. Miała 6,5 miesiąca.. rehabilitantka twierdzi,ze to dosć wcześnie,jednak są dzieci,które tak szybko zaczynają pierwsze próby raczkowania :) córka jeszcze stabilnie nie siedziała sama,a już stawała na czworaki :) choć jak już wspomniałam o rehabilitantce,to ona mi powiedziała,ze fajnie,ze mała tak szybko sie podnosi,bo przynajmniej z bardzo dogodnej dla niej pozycji nauczy sie zapewne siadać,czyli właśnie z czworaków :) i faktycznie! Judyta ma 7,5 miesiąca i już siada prawie z pozycji czworaczej sama :)

2015-03-21 20:14

Mój Szkrabik kończy 4 miesiące i już nie mogę się doczekać takiego kiwania:)

2015-02-27 14:20

u nas synek przyjal pozycje do raczkowaia majac 6m-cy z raczkowac zaczal majac 7m-cy. Teraz ma juz 8m-cy i ladnie wstaje na nogi w lozeczku :)))

2015-02-23 20:50

Mój ma 7,5 miesiąca ale jak narazie jeszcze nie raczkuje,siada sam ale jeszcze nie podniesie się samodzielnie.Na nóżkach kto stoi,ale przez chwilę i musi się czegoś trzymać.Każde dziecko właśnie jest inne i inaczej zaczynają się rozwijać miłuje szybciej a są takie co wolnej.Wiadomo że nie ma co dziecka na siłę stawiać czy uczyć raczkować bo jeśli będzie na to gotowe to samo zacznie raczkować,siadać czy chodzic.My czekamy dalej,zaczęłam się właśnie martwić bo nie podnosić się jeszcze sam do siadania czy nie raczkuje ale pediatra powiedziała że tym nie ma się co przejmować bo każde dziecko jest inne i różnie się zaczynają rozwijać.Na wszystko przyjdzie czas :)

2014-09-29 21:11

No moja dopiero raczkuje i siada od kilku tygodni a ma 8 miesiecy:) Ale nie popedzam jej, wszystko w swoim czasie:)

2014-09-29 08:30

U mnie Synek zaczął raczkować na 6,5 miesiąca, usiadł jak miał 7 miesięcy, a pierwszy raz wstał na 7,5 miesiąca :) Teraz ma 10 m-cy i próbuje już stawiać pierwsze samodzielne kroczki :)

2014-09-09 21:41

Moj na szczescie tak i tez sie cieszy jak glupek, tylko rodzice chyba rozumieja ten zachwyt nad dzieckiem:)