Noworodek i niemowlę (850 Wątki)

apteczka dla niemowlaka

Data utworzenia : 2016-09-26 13:14 | Ostatni komentarz 2020-07-02 13:17

K.Krzywoszynska

6456 Odsłony
228 Komentarze

Chciałabym się dowiedzieć co tak naprawdę przygotowywałyście do apteczki dla noworodka po urodzeniu. Co było przydatne a co wręcz nie. Wiadomo w internecie jest wiele stron co potrzeba ale myślę, że doświadczenie każdej z Was jest lepszym przykładem niż powielanie kolejnych artykułów internetowych.

2016-09-26 15:55

My na początek zaopatrzyliśmy się w: Octanisept, Bepanthen, maść Alantan,sól fizjologiczną,jałowe gaziki,płatki kosmetyczne,sól morską-Marimer,maść majerankową,gruszkę i aspirator- Sopelek,paracetamol w czopkach dla niemowląt,termometr, Dicoflor-probiotyk, witaminy- KiD-Vitum.

2016-09-26 13:42

Przydała nam się sól fizjologiczna do nawilżania noska, Octeniset na pępek, Linomag (bo maluszek był przenoszony i miał przesuszoną skórę:)witamina d+k dla maluszków. My mieliśmy jeszcze Sterimar bo maluszek kichał. Dobrze mieć aspiratorek do noska. Kompresy jałowe do przemywania. Termometr oczywiście. No i coś na odparzenia. My mieliśmy Sudocrem

2016-09-26 13:41

Troszkę inaczej wygląda apteczka dla noworodka a inaczej dla niemowlaka. Ja dla zaraz po urodzeniu miałam sól fizjologiczną do przemywania, waciki do uszu, krem do odparzeń, gruszkę, octanisept, wit. d plus e i krem od wiatru, no i czopki od gorączki warto mieć np po szczepieniach. Później z czasem zaczęłam dokupywać jak chłopcy rośli. Akurat do roku czasu nie chorowali mi tylko raz złapali katar, ale gruszka i woda morska pomogły, przydał się także dentinoks, żel na ząbkowanie i termometr. Teraz mam więcej leków, bo przechodziliśmy wirusówkę, czyli biegunko wymioty.Mamy więc jeszcze Acidolac, Hydronea lub inny elektrolit można kupić. Od gorączki miałam wcześniej Paracetamol w czopkach, teraz Ibufen Baby też czopki.

2016-09-26 13:33

Ja w apteczce mojego maluszka miałam : sól fizjologiczną , wodę morską , Octanisept , jałowe gaziki , Sudocrem ,Bepanthen,puder,termometr elektroniczny , aspirator do noska .