Ciąża i poród (1568 Wątki)

Aniball = łatwiejszy poród???

Data utworzenia : 2015-03-25 11:32 | Ostatni komentarz 2020-01-27 10:33

nienormatywna

373878 Odsłony
5383 Komentarze

Dziewczyny muszę się Wam pochwalić, że zakupiłam sobie Aniball (po konsultacji z lekarzem i innymi użytkowniczkami tego produktu). Słyszałam bardzo dużo dobrego na temat tego sprzętu - regularne ćwiczenia z nim mają niby zmniejszyć strach, uspokoić psychicznie a co najważniejsze - mają zapobiec rozcięciu krocza i pomóc w ćwiczeniach mięśni odpowiedzialnych za poród. Nie wiem, zobaczymy, przekonamy się :) Mi do ostatecznego terminu zostało 8 tygodni i zamierzam codziennie ćwiczyć. Czy to coś da - dam Wam znać jak już urodzę :P A któraś z Was może tego używała?????

2020-02-15 10:43

Używałam przed dwoma porodami i teraz kolejny raz ćwiczę przed trzecim. Spełniło swoją rolę, czyli zapewniło ochronę krocza przy porodzie. Uważam że w moim przypadku najlepiej wydane na siebie pieniądze przed porodem. 

Ja po porodach już nie ćwiczyłam i po czasie wszystko samo wróciło do normy. To tak jak z rozciąganiem mięśni w innych  partachi ciała - bez regularnego rozciągania wracają do stanu poprzednieg. 

2020-02-14 19:06

Smitty pozwól, że spytam.. Mąż jest zadowolony - po porodzie ćwiczyłaś dalej z aniballem lub jakoś inaczej czy po prostu to wszystko samo wróciło do normy?

2020-02-12 21:05

Ja mam koleżankę, mogę podpytać, bo teraz w drugiej ciąży znów nam się trafiło być razem (jakkolwiek to zabrzmi)... co jakiś czas piszemy do sobie to przy okazji podpytam.

2020-02-12 11:28

Już o tym słyszałam :) słyszałam tez, ze to rzeczywiście pomocne, ale nie rozmawiałam z nikim kto by to testował. Może ma ktoś w swoim gronie taka osobę? Przyda się wiarygodne źródło przed drugim porodem. 

2020-02-08 12:59 | Post edytowany:2020-02-08 13:00

Pierwszy raz o czyms takim slysze 😁  mam jeden porod za soba i powiem szczerze nie taki diabel straszny 😁

2020-02-07 20:58

Słyszałam o tej metodzie ćwiczeń od koleżanki, która jak się potem okazało urodziła przez cc... byłyśmy w tym samym czasie w ciąży, ale ja nie stosowałam nawet masażu przed porodem, byłam nacięta, ale teraz przy drugim dziecku chyba bardziej przyjrzę się tematowi... czy ktoraś z Was dopiero przy drugiej ciąży zaczęła ćwiczyć?

2020-01-27 10:33

Pierwszy raz słyszę o czymś takim a mam 2 porody za sobą trzeci przede mną 

2020-01-24 23:34

Ja pierwszy raz o czymś takim słyszę  , fajnie że o tym wspomniałeś.  Dowiedziałam się coś nowego dzięki tobie!