Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Czy noworodek moze "lunatykowac"?

Data utworzenia : 2016-09-01 22:50 | Ostatni komentarz 2016-09-08 21:24

Paula456123

3090 Odsłony
33 Komentarze

Moja 4 i pol miesieczna coreczka od niedawna samodzielnie obraca sie na brzuszek i z powrotem, ale wczesniej nie zauwazylam by przekrecala sie przez sen. Zasnela dzisiaj po 20, spala mocno i nic ja nie ruszalo, a tu nagle bezszelestnie przekreca sie na brzuszek i unosi glowke, ale oczka ma zamkniete i nie reaguje na nic. Delikatnie pomoglam jej obrócić sie na plecki i spala dalej. Powtorzyla to jeszcze ze trzy razy. Moze ktorejs z mam przydarzylo sie cos podobnego?

2016-09-01 23:00

Mój synek nieco później zaczął się obracać na brzuszek i odwrotnie ale za to teraz lubi zasypiać na brzuszku i najczęściej właśnie w takiej pozycji zasypia. Moim zdaniem przekręcanie się dziecka na brzuch podczas spania jest naturalną zmianą pozycji i nie łączyłabym tego z lunatykowaniem. Dziecko śpiąc wielokrotnie zmienia pozycję i robi to z zamkniętymi oczami ale to jest naturalne. Należy jednak pamiętać aby maluszki szczególnie te najmłodsze nie miały w swoich łóżkach poduszek, maskotek i innych miękkich przedmiotów które mogłyby spowodować uduszenie dziecka. Myślę że jeżeli dziecko samodzielnie dobrze sobie radzi z obracaniem to nie masz się czym martwić :)