Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1089 Wątki)

Przyjemny spacer

Data utworzenia : 2016-07-26 13:19 | Ostatni komentarz 2016-08-06 14:57

dzewa

2206 Odsłony
18 Komentarze

Drogie mamuśki mam 11 tygodniowa córeczkę, która od dwóch tygodni "świruje" podczas spaceru ( od tygodnia nawet nie chodzę nigdzie po za własnym ogrodem). Gdy mala nie śpi nie chce leżeć w wózku, a gdy juz zaśnie z wielkim płaczem to śpi 10-15 minut i zaś zaczyna "śpiewać" na caly głos... W domu jest to samo śpi po 10-15 minut. Karmie piersią myślałam, ze może to przez mój pokarm, próbowałam z butelka jest to samo.... Otulałam w pieluszkę tez nie pomaga.... Dodam ze w nocy śpi pięknie 8 godzin bez jedzenia. Wszyscy mi mówili piękne miesiące cieple przed Toba na spacery z maluszkiem.... Dla mnie to koszmar wole siedzieć w domu jak ona tak krzyczy :( Czy u Was tez tak bylo / jest? Czy to jakiś skok rozwojowy? Jak sobie z tym radzić macie jakies pomysły?

2016-08-06 14:57

Dzieci maja różne etapy rozwoju i nie zawsze musi im wszystko odpowiadać. Jest wiele czynników które mogą powodować u córki taką reakcję na spacerze np. małej jest nie wygodnie, jest jej nudno - może warto zaczepić jakąś dodatkową zabawkę na ramę aby przykuć jej uwagę i wzbudzić zainteresowanie. Jeszcze jedno może mała ma skok rozwojowy i z czasem to minie bo dzieci kiedy maja skoki rozwojowe są nie do poznania ale kiedy wszystko przechodzi dziecko "wraca do normalności", Najważniejsze toi cierpliwie czekać :)

2016-08-03 22:18

Przejdzie jej to, ja tez mialam problem ze spacerami, a gdy juz wychodziłam szlam raczej szybszym krokiem, wtedy patrzyla na migajace drzewa, jeszcze bez zbytniego zainteresowania ale nie plakala. A teraz obserwuje wszystko, praktycznie przestaly jej przeszkadzac odglosy otoczenia, interesuje sie niemal wszystkim, czesto gugajac z przejeciem.;)

2016-08-02 15:08

w tym zasie dziecko potrzebuje mnustwo uwagi. ja mialam podobnie. olalam porzadki domowe a zajelam sie maluchem. moja mała ma 6 tygodni i dwie drzemki w ciagu dnia! tak. gdy robi sie marudna a ze spaniem nie bardzo to przewijamy sie co pol godziny nawet, masyjemy brzusio stópki, gadamy ze sobą, to na brzusio na chwile to na rączkach chwile, puszczam jej muzyke tak głośniej :) kombinuje jak koń ale uspokaja sie w tedy. po 2h piciu i nyny ze 3h. pozdrawiam

2016-08-01 10:39

Bealia ją to samo miałam tyle ze w łóżku chciała spać. Z nami i spala przez pół roku ale w końcu się wzięłam za to i śpi juz w łóżeczku :) a co do spacerów to myślę że się unormuje u nas to zależało od dnia tez zasypiala nie raz a nie raz był koncert ze wszyscy sąsiedzi się patrzyli a ja miałam ochotę zapasc się pod ziemię

2016-07-29 22:47

Bealia mój mały wczoraj spał chyba 3 i pół godziny na dworze, a w dzień ogólnie mało śpi a jak już to najczęściej w łóżeczku. W wózku sporadycznie.

2016-07-28 12:20

A moj malec teraz spi juz 2h na dworku pojezdzilam po wertepach i zasna slodko. Siedzimy przed domkiem w cieniu bo upal straszny dzis. Moj synek nie chce spac za to w lozeczku nawet w nocy w gadoli zasypia bo jak do lozeczka go poloze to placz.

2016-07-28 08:39

Ja miałam to samo z córką. Wracałam normalnie w pianach ze spaceru. Ani ja uspokoić ani wyciągnąć bo co z wózkiem. Ja wtedy nie wychodziłam sama tylko z kimś tak żebym w razie czego mogła ja wyciągnąć z wózka. Do tej pory nie wiem czym to były spowodowane ale przeszło w końcu:) pomysł z chusta może być dobry dziecko jest na rękach i widzi wszystko

2016-07-27 23:45

Ja na Twoim miejscu spróbowałabym tych wertepów. Wiele dzieci lubi jak im się główka trzęsie. Może i Twojemu Maluchowi będzie wtedy łatwiej. Dodatkowo te bodźce z zewnątrz samochody, auta na sygnale, auta z głośna muzyka itp. Dziecko może jest bardzo wrażliwe na wszystkie odgłosy i jest za głośno tak po prostu. Spróbuj też spacerów w cichej okolicy.