Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Półroczne niemowlę, zakłada 'nogę na nogę'...

Data utworzenia : 2015-12-02 18:09 | Ostatni komentarz 2015-12-21 16:05

natalii_88

3777 Odsłony
25 Komentarze

Kochane Mamy, czy miałyście podobny problem? Mój młodszy synek od dwóch miesięcy zakłada sobie stópkę n stópkę, wygląda przy tym, jak ojciec dyrektor... Wiele osób właśnie w ten sposób do tego podchodzi....ja, jednak jestem przeraźliwiona i widzę w tym jakaś nieprawidłowość. Po konsultacjach u pediatry, pani doktor stwierdziła, że podczas swojego 30-letniego doświadczenia, z czymś takim się nie spotkała:) Nie uznała tego, za jakaś przypadłość tylko sposób na relaks dziecka. Faktyczne, Milan jest wyjątkowo zadowolony podczas swojego codziennego rytuału. Dodam, że urodził się w terminie - 39 tydzień, planowane CC, 10 pkt, zdrowy. Wizyty u ortopedy, również bez zastrzeżeń...

2015-12-02 20:03

Natalio, uważam, że nie masz żadnych powodów do obaw. Mam dwóch synków i każdy z Nich zakładał nogę na nogę :) Niektóre dzieci tak właśnie się relaksują :) Nie widzę w tym nic niepokojącego. Każde dziecko jest inne i do każdego należy podchodzić w sposób indywidualny :) Zauważyłam, że małe dzieci widzą więcej niż nam się wydaje. Większość zachowań uczą się od rodziców. Ja też lubię tak siadać. A Ty? Może synuś "spapugował" to od Ciebie? Mój dla odmiany żeby się odstresować często siada na kanapie i buja się do przodu i do tyłu. Ktoś mógłby pomyśleć, że ma chorobę sierocą. Nic bardziej mylnego! Ja będąc dzieckiem bujałam się tak samo. W dodatku w ciąży lubiłam siadać na fotelu bujanym, włączać muzykę i po prostu się bujać. Uważam, że dopóki dziecko nie robi sobie jakimś zachowaniem krzywdy, to nie powinnyśmy się nim martwić :)