Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Półroczne niemowlę, zakłada 'nogę na nogę'...

Data utworzenia : 2015-12-02 18:09 | Ostatni komentarz 2015-12-21 16:05

natalii_88

3779 Odsłony
25 Komentarze

Kochane Mamy, czy miałyście podobny problem? Mój młodszy synek od dwóch miesięcy zakłada sobie stópkę n stópkę, wygląda przy tym, jak ojciec dyrektor... Wiele osób właśnie w ten sposób do tego podchodzi....ja, jednak jestem przeraźliwiona i widzę w tym jakaś nieprawidłowość. Po konsultacjach u pediatry, pani doktor stwierdziła, że podczas swojego 30-letniego doświadczenia, z czymś takim się nie spotkała:) Nie uznała tego, za jakaś przypadłość tylko sposób na relaks dziecka. Faktyczne, Milan jest wyjątkowo zadowolony podczas swojego codziennego rytuału. Dodam, że urodził się w terminie - 39 tydzień, planowane CC, 10 pkt, zdrowy. Wizyty u ortopedy, również bez zastrzeżeń...

2015-12-21 16:05

Wygląda na to, że mój mały coraz mniej dopuszcza się tego czynu :) Czyli, był to jednak chwilowy procedens, ufff mogę odetchnąć z ulgą, dzięki za wsparcie :)

2015-12-10 15:10

Heh, przynajmniej ma Pani pewność, że córeczka jest skroomna i wstydliwa:) Ja, w takiej niepewności trwalam w pierwszej ciąży, syn z kolei fikał koziołki, na początku wokół własnej osi. Niczym chomik w tym kołowrotku :) Drugi, o wiele spokojniejszy, od razu sprzęt pokazał :)

2015-12-10 08:40

natalii dobrze ze pytasz bo nie ma to jak my mamy ktore takie same mamy dylematy co TY. kto pyta nie bładzi. dla mnie te zakladanie nogi na nogę było zmorą bo do prawie 8 miesiaca zylam w niepewnosci czy chlopie czy dziewczynka chcociaz czulam ze to baba bo nie chce sie ujawnic hehe ale wlasnie przez te nogi nie mozna bylo dostrzec

2015-12-09 22:44

Drogie Mamy, wychodzi na to, że robiłam z igły widły. Ale wiecie co, akurat w tym przypadku cieszę się, że tak wyszło i bardzo Wam dziękuję, troszkę nabrałam do tego dystansu. Co nie zmienia faktu, że nadal będę walczyć z tym nawykiem, może z czasem minie, ale jestem spokojnjejsza, że nie taki diabeł sztraszny:)

2015-12-09 15:38

natalii_88 mój synek robił tak odkąd się urodził, najczęsciej przy piciu mleka. Teraz robi to nawet leżąc w bujaczku składa do tego razem rączki i wygląda naprawde komicznie :) Jeżeli tak mu wygodnie to czemu nie :)

2015-12-09 10:08

Mój mały Dyrektor, opanował już sztukę zakładania nogi na nogę w pozycji na brzuchu.... Chyba ten nawyk jest silniejszy od wszelkich przeszkód:) Pod warunkiem, że nie będzie miał żadnych negatywnych konsekwencji, wygląda śmiesznie :)

2015-12-08 13:22

Natali moja córka jak chce kope robi glowka nie nie nie nie a ma prawie 7 miesięcy i często zatwierdzenie i widzę że ja boli bo chce się załatwić i bólu ja brzuszek i robi właśnie glowka ruchy dlatego wiem ze to to bo jak się załatwić jest całkiem inna. A co do zakładania nogi na nogę to moja Ala juz w życiu płodowym nie chciala pokazać co ma między nogami bo miała tak splecione nogi i teraz tez zakłada nogę na nogę

2015-12-06 15:14

to zależy od dziecka :) niektóre dzieciaczki jak mają pół roczku to potrafią już usiedzieć :) mój synek taki był :) ale niektóre wcześniej zaczynaja chodzić, a później siedzieć :D