Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1106 Wątki)

Z butelką do podusi

Data utworzenia : 2013-03-22 10:47 | Ostatni komentarz 2014-04-13 10:40

bialutka91

5493 Odsłony
20 Komentarze

Wiele z nas zastanawia się nie raz czy maluch na butli musi w nocy jeść?

2014-04-13 10:40

Tak w pierwszych miesiącach dziecko musi jesc w nocy nie wazne czy karmione butlą czy piersią, moj synek ma 3 tyg, i je średnio co 3 godziny chyba ze spi dluzej to zdarzy się ze i co 4 , przybiera na wadze bardzo ładnie, wiec nie widze potrzeby budzenia go wczesniej niż sam to robi :)

2013-09-27 20:50

To tak jak mój synek. Rano chlebek, później obiady (Filipek musi zjeść z każdym, i ze mną i z tatą, i z dziadkiem). Na kolacje płatki, albo kanapki i mleczko. Ale wiadomo, jak się dziecku zachce pić to trzeba dać.Niby nie zdarza się to codziennie, tylko jak w domu jest za ciepło lub latem, ale cóż. Dobrze, że budzi się dopiero nad ranem ok.6, bo wtedy tata wstaje akurat do pracy więc jest luz. Tata da pić, a my z Dominiczkiem śpimy jeszcze 2 godzinki, oczywiście Fi też.

2013-09-26 22:43

No to sie zgadza, mój Sebastian teraz ciagle wola jesc, chlebek sam wola, obiady to je ze dwa lub trzy w ciągu dnia bo najpierw sam a pozniej z tata itd. Wieczorem je najpierw chlebek, a pozniej do lozka dostaje 260ml mleka z kleikiem kukurydzianym, budzi sie dopiero po 8 rano, nie ma problemu zeby w nocy mu cokolwiek podawac, nie budzi sie ani na picie ani na mleko... Chyba, ze jest chory to zdarzy mu sie obudzić, ale wtedy w ciągu dnia nie je tyle i wieczorem apetytu nie ma...

2013-09-26 17:49

Obecnie kiedy mój syn budzi się na picie, najpierw sprawdzam, czy faktycznie chce mu się pić poprzez głaskanie po pleckach. Jeśli to nie pomaga to podaję mu wodę. A z coraz rzadszym mleczkiem też słyszałam. Podobno pomaga, bo dziecko w końcu widzi, że nie warto się budzić, z tym że kolacja musi być syta tzn. jakaś kaszka czy kanapki u starszaka

2013-09-26 12:02

Dziewczyny muszę i ja spróbować. Mój synek ma 16 miesięcy i budzi sie często na mleko. Zacznę dosypueac mu mniej mleka do wody. Zobaczymy jak to będzie ;)

2013-09-25 20:26

Zaznaczę, że mój Filipek nie przyzwyczaił się do kołysania. Po prostu w pewnym momencie zaczął przesypiać całe nocki, a teraz mając rok, gdy widzi, że zaścielam łóżko po prostu się kładzie i parę minut później już śpi. M.Rudnik koniecznie spróbuj. A ile ma twoja pociecha? Możesz też na noc przegotować wodę i podgrzać w czajniku elektrycznym lub w mikrofali i dosypać odpowiednią ilość mieszanki. Zajmuje to dosłownie chwilę i nie trzeba mieć podgrzewacza.

2013-09-19 13:59

kurcze zazdroszcze. Mój Kacper od urodzenia sie budzi mieszy 24- 2 potem po 4 ... od kilku dni budzi sie na jedzenie 3 razy i nawet nie ma mowy o wodzie .. daje mu moim zdaniem niewiele bo po 90 ml ale meczace strasznie jest takie wstawanie kiedy jest w mieszkaniu zimno a w dodatku podgrzewacza do wody nie mam ... chyba faktycznie spróbuje tak jak Bialutka z tym kolysaniem ..

2013-09-19 08:38

Na szczęście podawanie butli w nocy się zakończyło jakiś czas temu, mała po prostu sama zaczęła przesypiać noce a ja co zdziałałam? przestałam tak drastycznie pilnować 5 porcji posiłków;)