Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Drugie dziecko - inne traktowanie, inne podejście do wychowania

Data utworzenia : 2015-07-30 17:16 | Ostatni komentarz 2015-08-14 16:58

manndarynka

2302 Odsłony
20 Komentarze

Kiedy urodziłam pierwszego synka to go nosiłam jak tylko zapłakał, kiedy spał to musiałabym być koło niego i co chwila zerkałam czy oddycha, czy jest dobrze przykryty, czy przypadkiem nie zakrył sobie twarzy. W nocy praktycznie nie spałam, bo bałam się, ze nie usłyszę jak będzie płakał..Jak tylko coś było dla mnie niepokojącego, biegłam do lekarza. Ile to razy słyszałam: "Zobaczysz, przy drugim już będzie inaczej, już niż nie będziesz tak skakała koło niego jak teraz...":) Nie cały miesiąc temu urodziłam drugiego synka:-) Czy jest różnica w wychowaniu? Troszkę tak, ale jak na razie nie wielka jeśli o mnie chodzi:-) Faktycznie przy drugim dziecku jestem bardziej doświadczona, bardziej pewna tego co robię i trochę mniej się przejmuję tym wszystkich. A jak to było u Was? czy widzicie różnice w wychowaniu drugiego czy kolejnego dziecka?

2015-07-31 10:12

A ja wiem, że z drugim dzieckiem chcę postępować dokładnie tak samo jak z pierwszym. Nie będę go inaczej karmić, stosować innych kosmetyków, pieluch itd. Opanowana jestem już z JJ więc o bieganie po lekarzach się nie martwię, ale jeśli będę miała drugiego brzdąca to będzie traktowany tak samo jak ten obecny i ja też będę taka sama.

2015-07-31 07:15

Manndarynka tak jak piszesz już masz jedno dziecko wiesz na co zwracać uwage.. więc przy drugim jesteś spokojniejsza :) już wiesz jakie rzeczy mogą martwić a jakie nie :) Ciekawe jak to u mnie będzie jak bede miała drugie dzidzi.. ja to ogólnie jestem strasznie przewrażliwioną osobą i panikarą.. więc u mnie chyba bedzie tak samo jak przy pierwszym dziecku :P

2015-07-30 20:51

Ja jeszcze nie mam drugiego ale mysle nad drugim chociasz mam jeszcze czas bo synek ma dop 19mc chociasz kolezanka co zemna rodzila ,mamy z soba kontakt i urodzila drugie juz 4mc temu;-)ale wydaje mi sie ze napewno mniej bede chodzila po lekarzach, i napewno wszystkiego mniej sie bala, bo fakt po pierwszym jestesmy juz doswiadczone i zawsze to jest inaczej;-)

2015-07-30 20:40

Rożnica z pewnością jest, ja też widzę, że w pewnych sytuacjach jestem bardziej opanowana i nie biegnę ze wszystkim do lekarza. Przy pierwszym synku jeszcze jak byłam w szpitalu - karmiłam go i on się zakrztusił, a mnie tak zamurowało, że nie wiedziałam co robić, dopiero kobieta z łóżka obok zawołała pielęgniarkę i ona małego zabrała. A ja nawet się nie poruszyłam, przy drugim już wiedziałam co robić i nie panikowałam. Wiadomo, człowiek z biegiem czasu nabiera doświadczenia i pewnego rodzaju swobody oraz pewności siebie i swojej wiedzy, co daje ogromny komfort psychiczny