Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Noworodkowi nie odbija się po jedzeniu

Data utworzenia : 2015-07-12 21:20 | Ostatni komentarz 2016-06-06 08:35

manndarynka

67153 Odsłony
28 Komentarze

Mój synek ma 10 dni :-) Karmię go tylko piersią. Po każdym karmieniu biorę go na rączki,pionizuje, ale w ogóle mu się nie odbija - nie wiem może ja nie słyszę, ale w mieszkaniu jest raczej cicho więc bym usłyszała. Trochę go ponoszę i odkładam do spania, bo przeważnie przysypia mi na rękach. Kładę go przeważnie na bok, raz na jeden raz na drugi. Prawdopodobnie przez to, że mu się nie odbija, często mu się ulewa podczas spania (dlatego też kładę go najczęściej na bok), nie dużo, trochę,przeważnie takim zważonym mlekiem (taką kaszką). Nie wiem czy mam go dłużej nosić i chodzić z nim? klepię go lekko po plecykach, masuje po brzuszku, ale nic to nie daje. Z pierwszym dzieckiem w ogóle nie miałam takiego problemu, bo każdym karmieniu brałam go na rączki i po chwili mu się odbijało. Może macie jakieś inne sposoby?

2015-07-12 22:30

annawianna dzięki za linki, szukałam właśnie na LOVI o odbijaniu i nie znalazłam, ale widzę, że inaczej wpisywałam. Artykuł fajny, ale nie wszystkie pozycje można zastosować u noworodka. Filmik mi się nie otwiera, ale spróbuje jutro w innej przeglądarce, bo tak czasami mam,ze nie mogę otworzyć :( Beata74 to długo nosisz, no ja tak do 10 minut. Nie chciałabym też przyzwyczajać dziecka do noszenia.Pierwszego tak nosiłam (mimo, że pierwszemu synkowi od razu się odbijało po jedzeniu), ale wiadomo pierwsze dziecko to się nosiło a potem miałam problem bo chciał cały czas na ręce. Drugiego już nie chciałabym tak dużo nosić i bujać :-) Jeśli chodzi o spanie to ma główkę lekko podniesioną, od początku miał, przecież nawet w szpitalach jak są te wózeczki to też są lekko pochyłe, więc w domu też pilnuje,żeby nie leżał zupełnie na płasko, właśnie dlatego, żeby się nie zadławił.

2015-07-12 21:53

Manndarynka według mnie powinnaś dłużej nosić syna. Mojemu też się tak nie chciało odbić i pamiętam, że czasami chodziliśmy po pół godziny, a nawet 40 minut. Jak synkowi się nie odbiło to właśnie potem mocno ulewał. Pamiętaj, że możesz pod nóżki łóżeczka podłożyć książki od strony główki dziecka. Takie uniesienie sprawi, że synek bedzie lepiej odbijał i mniej ulewał.

2015-07-12 21:47

Mojemu synkowi też nie zawsze się odbijało szczególnie w nocy po karmieniu piersią. Dobrze że kładziesz maluszka na boku ponieważ w razie gdyby synkowi się ulało nie zadławi się mlekiem , choć lepiej byłoby uniknąć takich sytuacji. Polecam Ci artykuł http://lovi.pl/pl/karmienie-piersia/43/1 są w nim pokazane pozycje które ułatwiają odbijanie. Polecam Ci również filmik https://www.youtube.com/watch?v=zXn0NdUDsMk

2015-07-12 21:44

ja bym dłużej nosiła,może potrzebuje więcej czasu :)