Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Noworodkowi nie odbija się po jedzeniu

Data utworzenia : 2015-07-12 21:20 | Ostatni komentarz 2016-06-06 08:35

manndarynka

67150 Odsłony
28 Komentarze

Mój synek ma 10 dni :-) Karmię go tylko piersią. Po każdym karmieniu biorę go na rączki,pionizuje, ale w ogóle mu się nie odbija - nie wiem może ja nie słyszę, ale w mieszkaniu jest raczej cicho więc bym usłyszała. Trochę go ponoszę i odkładam do spania, bo przeważnie przysypia mi na rękach. Kładę go przeważnie na bok, raz na jeden raz na drugi. Prawdopodobnie przez to, że mu się nie odbija, często mu się ulewa podczas spania (dlatego też kładę go najczęściej na bok), nie dużo, trochę,przeważnie takim zważonym mlekiem (taką kaszką). Nie wiem czy mam go dłużej nosić i chodzić z nim? klepię go lekko po plecykach, masuje po brzuszku, ale nic to nie daje. Z pierwszym dzieckiem w ogóle nie miałam takiego problemu, bo każdym karmieniu brałam go na rączki i po chwili mu się odbijało. Może macie jakieś inne sposoby?

2016-06-06 08:35

U mnie ulewało się czasami na początku ale jakiejś tragedii nie było...u mnie mały właśnie jak go poklepię delikatnie po pleckach to szybciej odbija. A tak w ogóle to do kiedy powinno się dziecko nosić do odbicia ?

2016-06-05 15:07

Mojej cioci dzieci miały tak samo. Znacyz ona myślała, że im się nie odbija, a tak naprawdę robiły to tak cichutko, ze nawet ona tego nie słyszała. Była u lekarza I lekarz powiedział, że niektóre dzieci tak mają. A ulewalo się Pani dziecku?

2016-06-05 12:06

Moją pierwszą córkę bardzo długo nosiłam do odbicia.Najgorzej było w nocy-potrafiłam ją nosić nawet godzinę.Miałam złe doświadczenia,ponieważ podczas karmienia Mała zakrztusiła mi się.Od tamtej pory byłam przewrażliwioną matką i myślałam tylko o tym ,żeby tylko jej się nic nie stało. Dzieci karmione piersią nie zawsze odbijają.Po modyfikowanym jest to głośne beknięcie. Córka często zasypiała mi przy piersi,potem podnosiłam do odbicia .A jak już jej się odbiło to się obudziła i znowu ją usypiałam . Nie wiem skąd brałam siły . Druga córka karmiona piersią również czasem odbija a czasem nie.Łóżeczko mamy podniesione tak ,że główkę ma wyżej.Do spania układam na boku. A żeby się dziecku odbiło to można delikatnie klepać po pleckach lub po pupie.

2016-06-03 10:13

Mi lekarz powiedział, że jeśli karmi się dziecko piersią nie zawsze mu się odbije. Ja mogłam nosić swoją córkę kilka godzin i tez jęk się nie odbijalo. Inaczej było kiedy przestawilam ja na butelkę

2016-06-02 11:41

Mojemu synkowi również ciężko odbić po jedzeniu, musiałam go długo trzymać w pozycji pionowej aby się udało :( teraz ma już 5 miesięcy i problem sam się rozwiązał, może jego układ pokarmowy już się na tyle rozwinął, że problem ten już nie występuję. Na początku gdy synkowi się nie mogło odbić, kładłam go na boku i władałam klin bo bałam się, że mu sie uleje i pomagało nigdy się nie przekręcił - spał naprzemiennie raz na jednej raz na drugiej stronie :)

2016-05-31 17:33

Mojej córce ani się nie odbijało, ani nie ulewało. Być może po prostu nie nałykał się powietrza? Teraz córka ma 8 miesięcy i odbija jej się tak głośno jak po piwie :)

2015-07-14 11:39

poduszka klinowa jest bardzo bezpieczna nawet jak dziecko ma problem z plynem refl. spanie na podwyzszeniu jest wskazane gdy dziecku sie nie odbije mozna spokojnie na chwile odejsc od niego bez obawy zakrztuszenia sie

2015-07-14 11:35

Dzięki dziewczyny, póki co cały czas śpi na boku i tak chyba ma najlepiej (oczywiście raz na jednym a raz na drugim:-) Dzisiaj chyba usłyszałam jak beknął, ale to tylko raz i tyle,mąż go bujał dosyć długo, ok 20 minut właśnie,( bo jak tak długo nie bujam nie chce żeby się przyzwyczaił, ), ale i tak mu się nie odbiło. Troszkę ulewa, taką zważoną kaszką ale nie dużo. Ja książek nie używam, ale mam taką prostokątną nie za wysoka twardawą poduszkę tomu podłożyłam pod głowkę