Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Spocona i zimna główka/budzenie się z wrzaskiem u 3 miesięcznego niemowlaka

Data utworzenia : 2015-05-06 21:52 | Ostatni komentarz 2015-07-31 10:43

k.mlodozeniec93

15851 Odsłony
63 Komentarze

Witam, mam mały problem z synkiem. W pokoju mamy 24 stopnie, ponieważ mieszkamy w bloku i nie za bardzo da się ochłodzić mieszkanie, synek śpi w pajacyku z długim rękawem i nóżkami (bez skarpetek, czapeczki itp.) oraz nakryty cieniutkim kocykiem, przebył niedawno ospę wietrzną i tydzień po zakończeniu gorączkował z niewiadomego powodu (byliśmy na badaniu krwi i moczu i nic nie wykazały), dostaje witaminę D3 i jest karmiony mlekiem modyfikowanym. Problemem jest to, że po dwóch dniach gorączki Eryk zaczął strasznie się pocić i mieć zimną główkę wraz z buzią. Karczek ma ciepły i nie za bardzo wiem co z tym zrobić, czym może być to spowodowane??? Drugim problemem jest jego sen, a raczej pobudki, ponieważ budzi się z przeraźliwym płaczem,a nawet krzykiem. Bardzo ciężko jest mi go uspokoić, noszenie na rękach w różnej pozycji, przytulanie, dawanie mleka czy smoczka, położenie go w łóżku lub łóżeczku nie skutkuje. Czy któraś z Was może miała podobne problemy? Bardzo proszę o pomoc

2015-07-31 10:43

Welniane czapy juz mamy. Corka wyglada w nich jak w czepku hah

2015-07-31 10:13

Jak się mega grzeje i się upierze ciepło dziecko to pewnie można przegrać o xmienia, nie nastawiam się dlatego na kaloryfery na ful sama nie lubię bi nie ma czym oddychać a co dopiero dziecko. Lepiej normalnie bez spiny. Ubmanek z wełny nie mam żadnych i nie wiem czy kupie.

2015-07-30 22:23

ale dziwnie bo gorzej jest też dziecko przegrzać nawet zimą jest taka możliwość

2015-07-30 20:10

Podobno welna utrzymuje cieplo. Moj smyk bedzie sie przeważnie pocil czy zima czy lato.wiec wydaje miske ze warto zainwestować

2015-07-30 10:33

Aż tak się nie poci tylko podczas płaczu wiadomo organizm tak reaguje. Swoją drogą też używam tylko ciuszkow takich oddychajacych niż nie znanych sztucznych plastikowych i tanich co do tego nie ma wątpliwości :-)

2015-07-29 23:27

Pocenie sie to jeden z objawów choroby, zalecono nam ciuszki z wełny aby pot nie zaziebil córci

2015-07-29 21:28

Wcale ci się nie dziwię Xaniab jak każda mama z reszta. Może jej to przejdź z wiekiem. U nas nadal tylko spocony buraczek się robi choć teraz już tak nie płacze jak kiedyś że aż się biedna zachodzila tak płaczem.

2015-07-29 17:09

Plamki na buzi czerwone. A potem robi sie nagle cala czerwona. Plamki wychodza ze zdenerwowania ;) juz to tez z lekarzem konsultowalam. Bo jak juz wspominalam mam hopla na punkcie niepokojacych zmian u niej