Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Łańcuszek do smoczka

Data utworzenia : 2015-01-19 10:31 | Ostatni komentarz 2015-06-30 18:05

BeataP86

3313 Odsłony
22 Komentarze

Nie wiem czy w dobrym dziale założyłam wątek, ale chciałam ostrzec wszystkie mamy przed łańcuszkami do smoczka- kupiłam mojemu synkowi łańcuszek do smoczka bo często zdarzało się, że w trakcie spaceru smoczek lądował na ziemi- dzięki łańcuszkowi nie było tego problemu. Jednak kilka dni temu mój synek dorwał łańcuszek w trakcie zabawy i włożył całego "klipsa" do buzi- włożył go tak mocno że musiałam użyć dużo siły żeby go wyciągnąć. Był okropny płacz, wystraszenie a dla nas duży stres. Tak więc naprawdę przy małym dziecku trzeba mieć oczy dookoła głowy. U nas na szczęście skończyło się płaczem, ale nawet nie chce myśleć co by było gdyby mu się tego nie dało wyciągnąć. Po dwóch godzinach od tej "akcji" pokazałam synkowi ten łańcuszek i widać było po nim że wie o co chodzi i pamięta tę sytuację, ale o dziwo zareagował na ten łańcuszek śmiechem ;-) Czy którejś mamie też się coś takiego zdarzyło? :-) Wiem, że to dopiero początek bo często słyszy się, że dziecko wsadziło sobie np. koralika do nosa lub inne przedmioty :-) ale mnie ta sytuacja bardzo wystraszyła i zestresowała. Nawet pochowałam wszystkie mniejsze rzeczy którymi do tej pory się bawił w obawie przed włożeniem sobie znowu do buzi.

2015-06-30 18:05

To nie wina lancuszka tylko po prostu klips byl za slaby, powinien on byc na tyle mocny aby sie nie odpial po to one sa. nam sie nigdy nie zdarzylo nic podobnego mimo tego ze corka zawsze mocno ciagnie lancuszki

2015-06-30 16:41

Ja nie miałam łańcuszka ani nie zamierzam czegoś takiego kupować. Mam tasiemki :). Używam ich na spacerach. Teraz używam tej Lovi, ale wcześniej miałam jakąś niefirmową z kubusiem puchatkiem. Klips faktycznie słabo trzymał się ubranka i mała często go wypinała, ale był na tyle duży, że nie była w stanie go połknąć. Za to tasiemka Lovi jest bezpieczna, bo jeśli zdarzy się kiedyś tak, że mała jednak ją odepnie i wpakuje ją do buzi, to jest tak skonstruowana, żeby dziecko mogło swobodnie oddychać. Także polecam.

2015-06-29 18:30

My próbowałyśmy używać łańcuszka,ale kiedy przypinałam go mojej córeczce do ubraniu,ona od razu traciła zainteresowanie smoczkiem,a zaczynała bawić sie tym łańcuszkiem.. niestety są te klipsy tak beznadziejnie zrobione,że bardzo słabo trzymają ubrania i młoda od razu je zrywała z ubrań,wiec odpuściłam te wszelkie łańcuszki,bo bałam sie wypadku..

2015-06-29 15:57

My już od bardzo dawna używamy łańcuszka do smoka, bo to bardzo praktyczne rozwiązanie. Najbardziej sprawdza się na spacerach, gdzie nie zawsze jest gdzie umyć smoka.

2015-06-29 12:09

Wystarczy kupić łańcuszek z odpowiednio dużym klipsem, chociaż ja nie dawałam dziecku tego łańcuszka do zabawy, bo to nie zabawka. Ale faktycznie podczas spacerów czy wyjść taka rzecz jest przydatna i praktyczna

2015-02-02 23:45

Ja używam łańcuszek, ale nie daję Go do zabawy, bo nie służy on do tego.

2015-02-02 20:15

Dzieci mają talent do takich rzeczy i nawet jeśli nam się wydaje, że jakiś przedmiot jest duży i nie zmieści się w buzi dziecka to i tak trzeba uważać. Mój ostatnio chciał zjeść kasztana.

2015-02-02 19:35

Mój syn tym klipsem też się lubi bawić, na szczęście buzię ma już większą od niego. Parę miesięcy temu bawił się taką dużą zakrętką od wody (5l, więc zakrętka spora) i też włożył całą do buzi (nie pomyślałabym, że może się zmieścić).