Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

przeciwnicy szczepionek

Data utworzenia : 2014-10-21 20:34 | Ostatni komentarz 2014-10-28 22:56

Barbara.Welna

3748 Odsłony
11 Komentarze

Tyle wątków dotyczy rodzaju szczepionek jakie wybieramy, powikłań poszczepiennych a nie zauważyłam wątku w którym mogliby wypowiedzieć się rodzice którzy zdecydowali się nie szczepić dzieci? Czy tacy tutaj też są? co wami kierowało w podejmowaniu tak trudnej decyzji i jakie są tego konsekwencje? czy ściga was sanepid? czy musieliście podpisywać jakieś deklaracje itp? Mam mętlik w głowie, zastanawiam się czy nie zaprzestać szczepić synka, poprosze o pare zdań od rodziców którzy mieli odwagę się zbuntowac.

2014-10-22 13:15

Zosiu masz racje nigdy Ci lekarz nie powie o skutkach ubocznych szczepien , a ja mam znajoma która ma 2 letnie dziecko i go nie szczepi .Nie oceniam , nie krytykuje bo to jej dziecko i ona bierze odpowiedzialność choć i ja czasem się zastanawiałam nad sensem szczepień. Czy daje więcej pożytku czy może szkody.

2014-10-22 11:29

Samantka - ja wcale takich rodziców bym nie krytykowała. Sama podjęłam wybór ale chyba każdy świadomie podejmuje swoje decyzje i na jakiejś podstawie. Basiu nie dziwię się, że masz mętlik w głowie bo łatwo o taką przypadłość. Lekarze i pielęgniarki nie mówią o skutkach szczepień, rodzice dokształcają się w internecie i na zasadzie straszenia jeden drugiego. Nie widziałam jeszcze ani jednej rzetelnej informacji, która zestawiałaby plusy i minusy szczepienia i nie szczepienia...

2014-10-21 21:11

Zapraszam Cię do tego wątku --> http://lovi.pl/pl/forum/11/301/1 Poczytaj, poszperaj, poszukaj a znajdziesz. Gdybym nie szczepiła swojego dziecka raczej nie mówiła bym tego tak otwarcie z uwagi na nieprzyjemne uwagi jakie rodzice nieszczepionych dzieci często słyszą.. Dla mnie ten temat jest jak rzeka ale ja szczepię moje dziecko i będę szczepić drugie, bo uważam, że jest to słuszne działanie w ochronie jego zdrowia i życia. Co do zaprzestania szczepienia - to nie jest takie łatwe.. Więcej w wyżej podanym wątku.