Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Maruda nad ranem

Data utworzenia : 2014-10-20 14:41 | Ostatni komentarz 2015-02-05 12:17

Monika.Pamula

18042 Odsłony
22 Komentarze

Witam, Moja Olcia skończyła 3 tygodnie. W nocy śpi, budzi się tylko co 4 godziny na karmienie. Problem zaczyna się rano kolo 6-5. Mała strasznie marudzi przez sen. Stęka, jęczy, kwęka, popłakuje ale wszystko przy zamkniętych oczach. Wystarczy, że się odezwę albo dotknę Małej a uspokaja się na kilka minut, później znowu się zaczyna. Nie pomaga wcześniejsze karmienie, nie jest zainteresowana za bardzo jedzeniem. Je dopiero jak całkiem się przebudzi, kolo 7 rano. Czyli tego marudzenia jest w sumie kolo 1 godziny, może 1,5. Czy Wasze Maleństwa też tak miały?

2014-10-20 16:34

Możesz nosić córeczkę w chuście. Będzie czuła Twój zapach i będzie słyszała bicie serca. To powinno ją uspokoić. "Badania dowodzą, iż dzieci noszone w chustach mniej płaczą, są spokojniejsze, lepiej się rozwijają. Chustonoszenie w radykalny sposób zmienia jakość reakcji dziecko – opiekun." http://www.mjakmama24.pl/niemowle/rozwoj/emocje/kanguromania-noszenie-dziecka-w-chuscie,248_1273.html

2014-10-20 16:29

To, że Twoja córeczka jest przenoszona nie zmienia faktu, że ma 3 tygodnie czyli urodziła się mimo wszystko w terminie (choć już po nim). Mi się wydaje, że to po prostu chęć bliskości z mamą i potrzeba Ciebie blisko siebie; ) W ciągu dnia nosisz dużo córeczkę na rękach? Bujasz może? Jaki prowadziła tryb w brzuszku? Może właśnie w tych godzinach w brzuszku była aktywna? Ssie smoczek?; )

2014-10-20 16:20

Zainteresowały mnie te skoki rozwojowe. Z tego co wyczytałam w artykule moja Mała właśnie przechodzi ten pierwszy skok. Urodziła się dwa tygodnie po terminie przez wywoływany poród więc tak jakby mamy pięć tygodni. Co o tym sądzicie? Olcia faktycznie ostatnio się zmieniła. Może śni o czymś , ciężko powiedzieć:) Śpioszki ma wygodne, temperatura też stała. Link do artykułu: http://www.osesek.pl/wychowanie-i-rozwoj-dziecka/rozwoj-dziecka/1214-skoki-rozwojowe-w-pierwszym-roku-zycia-niemowlecia.html

2014-10-20 15:39

Wydaje mi się, że dziecku może się coś śnić lub może ma malutkie problemy z brzuszkiem i dlatego stęka. Mój marudek przez pierwsze półtora miesiąca był trudnym dzieckiem i dużo spał z nami i to mu pomagało. Nad ranem się przytulał a jak był starszy to zaczął spać sam i do rana spokojnie. Może być to też wina temperatury - za zimno lub za ciepło.

2014-10-20 15:31

Tak miałam podobny problem z synkiem , mam bliźnięta i córeczka super przesypiała a synek jednak nad ranem robił się niespokojny .Nawet rozmawiałam z pediatra i mówiła mi o skokach rozwojowych , i jeszcze zwracała mi uwagę w czym śpi malutki. I faktycznie u nas chyba piżamka go uwierała bo jak zmieniłam mu pajace na większe to zasypia i śpi spokojnie.

2014-10-20 15:28

Ja nie miałam czegos takiego tyle ze moje dziecko jak miało ok mca to od 5 już się krecilo strasznie spalo ale bardzo niespokojnie ciagle się wiercac i tak do ok 7. Nie wiem co to było ale później jakos samo to zniknelo. Moniko a może dziecku w tych godzinach się cos sni.