Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Dlaczego warto nosić malucha

Data utworzenia : 2014-10-13 13:43 | Ostatni komentarz 2015-07-25 11:13

Patrycja.Jaworowska

13689 Odsłony
165 Komentarze

Wiele mam obawia się, że maluszek przyzwyczai się do noszenia i będzie mu trudno odzwyczaić się od tego, kiedy podrośnie. Dzieje się tak, ponieważ nadal krąży mit, pielęgnowany przez nasze mamy, babcie oraz ciotki, że dziecka nie należy nosić, ponieważ w ten sposób go tylko rozpieszczamy. Obecnie według psychologów więź i poczucie bliskości są niezwykle ważne dla rozwoju malucha, a noszenie w niektórych sytuacjach jest wręcz wskazane. http://canpolbabies.com/pl/porady/porada/mothers/20/4018-dlaczego-warto-nosic-malucha A czy Wy Drogie Mamy nosicie swoje Maleństwa? Przyznam iż Fakt że noszę Synka także komentowały Babcie i prababcie Małego... że rozpieszczę że później sobie nie poradzę nic wgl zrobić.... Zbagatelizowałam te mądrości choć co prawda dały mi one do myślenia, ''...a może coś w tym jest ...'' lecz pomimo to nosiłam i noszę Szkraba tyle ile mogę.... W dodatku Każda Matka indywidualnie Sama wie najlepiej co jest dobre dla jej dziecka.... Po przeczytaniu artykułu mogę powiedzieć iż nie tylko można nosić dziecko a nawet powinno się... Zachęcam do przeczytania artykułu ... :)

2015-07-25 11:13

U nas antidotum na płacz jest noszenie i zabawa z tatą

2015-07-24 21:55

Każde dziecko jest inne. Należy wyczuć jego preferencje kołysania czy bujania

2015-07-24 18:31

Aga ja mam bujaczek-leżaczek i korzystam tylko z opcji leżaczka. Moje dziecko za bujaczkiem nie przepada a jak sobie leży, czy teraz siedzi to w miarę grzecznie bawi się zabawkami. A leżaczek zaczęła uważać dopiero pod koniec drugiego miesiąca. Wcześniej był płacz i rączki rodziców.

2015-07-24 16:07

Ja nie właczam wibracji bo małemu się nie podobają woli zwykłe bujanie jak jest śpiący

2015-07-24 15:13

Mój w bujaku nie płakał. Ale też nie zawsze go bujaliśmy. Czasami tylko leżał, miał załączone wibracje i bawił się zabawkami zawieszonymi na pałąku.

2015-07-24 12:23

No to Beata przynajmnieJ ty się wyhustasz za niego :-))) A.Karbowska u nas też Bujak był anty w chyba 3mc był mega płacz bo mała wolała na rękach bo ja wlasni wszysto ciekawiło, po czasie to przeszło jakiś samo gdy nie miała jeszcze gdzie i właśnie w buraczki podawałam jej jedzenie podczas rozszerzania diety, teraz już je w krzeselku a bujaczek wrócił do łask i leży razem z jakimiś zabawkami w nim które dobir gryzie :-) to może jeszcze nie wszysto stracone u was :-)

2015-07-24 11:04

A.Karbowska może on nie chce się bujać tylko pobawić. Masz takie zabawki na palągu w tym bujaczku? Mój też jak nie chce spać i jak zaczne go bujać to płacze. Daje mu zabawki i jest spokój :):)

2015-07-24 10:55

A.Karbowska a masz taką funkcję nie bujania? Może warto go jedynie położyć, moja córka miała funkcję wibracji, które włączałam dość sporadycznie, większość leżała i bawiła się zabawkami zawieszonymi na pałąku.