Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1106 Wątki)

Poduszka dla noworodka

Data utworzenia : 2014-09-05 12:45 | Ostatni komentarz 2024-07-07 22:52

Anita -1989

15037 Odsłony
175 Komentarze

Co sądzicie na temat poduszki w łózeczku i wózku dla noworodka...? Czytałam dużo książek i wszędzie zalecają aby do 3-go roku życia dziecko spało bez poduszki...

2014-09-05 20:14

Moje dziecko nie miało poduszki aż 9 miesiąca. Wtedy dałam małemu do łóżeczka poduszkę z zestawu pościeli. Ona jest bardzo cieniutka. A gdy dziecko miało kolki to tylko podkładaliśmy książki pod nóżki łóżeczka od strony główki. :)

2014-09-05 19:32

Ja wypowiem się na podstawie własnych doświadczeń. Starsza córka swoją pierwszą podsuszkę dostała po skończeniu roku. Była to poduszka grubości dosłownie gazety i spała na tej podusi do skończenia 4 lat. Po 4 urodzinkach dostała "dorosłą poduszkę" choć i tak staram się jej układać w miarę płasko pod głową. Młodsza córka śpi na płaskiej poduszce od kiedy skończyła 7 miesięcy.

2014-09-05 16:43

Ja też otrzymałam informacje, ze noworodkowi nie należy dawac nic pod główkę dla dobra kręgosłupa. tego się będę trzymać.

2014-09-05 16:10

Magdalenamsl, właśnie takie iformacje wyczytałam w jednej z książek. I myśle że jednak nie ma co się zastanawiać. Damy córeczce pieluszke i przynajmniej nie będziemy się martwic że kręgosłup źle się ukształtuje.

2014-09-05 14:24

Z tego co mi wiadomo to noworodek powinien leżeć bez poduszki bo ona na początku może niepotrzebnie zaszkodzić dziecku . Poduszka u niemowlaka może spowodować deformację kręgosłupa czy też asymetrię ciała a jak wiadomo noworodek ma na początku bardzo giętki kręgosłup i w okresie zwłaszcza do 1 roku życia bardzo łatwo jest spowodować asymetrię ciała u takiego maluszka ,, Moje obie córki spały na płasko podkładałam im tylko poszewkę bądź tetrową pieluchę pod głowę aby nie miały bezpośrednio kontaktu z prześcieradłem . Jeśli chodzi o dzieci z refluksem i ze skłonnością do ulewania to radziłabym nie podkładać poduszki tylko podnieść materac od strony główki tak aby dziecko nie zakrztusiło się podczas ulewania . Taka pozycja pomaga dzieciom , które mają problemy z układem pokarmowym i jest bardzo często zalecana i na pewno jest lepsza niż podłożenie poduszki pod główkę takiego maleństwa.

2014-09-05 14:14

W takim wypadku rzeczywiście nie było wyjścia. My czekamy na naszą córeczkę i słyszeliśmy różne opinie i ciężko się zdecydować....

2014-09-05 13:29

Ja po 3 miesiącu podłożyłam poduszkę a od urodzenia miała podłożoną pod materac ponieważ ma refluks i ulewa