Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Duży telewizor a niemowlę...

Data utworzenia : 2014-07-22 12:52 | Ostatni komentarz 2014-08-14 10:01

marcelkag

23054 Odsłony
46 Komentarze

Ostatnio jak byłam na wykładzie w szkole rodzenie położna nam mówiła o tym, że chodzi na patronaże do noworodków i bardzo często widzi, że dziecko przebywa w pokoju w którym na ścianie wisi ogromny telewizor, to na prawidłowy rozwój dziecka za dobrze nie wpływa. Mamy nawet się nad tym nie zastanawiają, jednak taki duży zmieniający się obraz nie jest dla dziecka dobry. Poza tym dziecko od nadmiaru bodźców często odreagowuje płaczem w godzinach popołudniowych czy nocnych i nie są to wcale kolki tylko niedojrzałość układu nerwowego. Czy spotkałyście się z tym? Co uważacie na ten temat?

2014-07-22 17:13

No tak, bo one mają luzy..

2014-07-22 16:19

W sypialni telewizora nie mamy i mieć nie chcemy w salonie owszem i często tak jak leila pisze jest tłem niestety, choć staram się z tym walczyć. Jesli chodzi o dzieci to słyszałam, że te stare telewizory, które mrugały były bardzo szkodliwe dla dzieci i mogły mieć wpływ na powstanie epilepsji u dziecka. To mruganie oczywiście było niewidoczne dla oka. Obecnie jednak nowe telewizory nie mają już tego efektu, co oczywiście nie znaczy, że należy noworodka sadzać przed bajką. Niestety dwie moje koleżanki były wręcz zachwycone, jak to ich dwu miesięczne dzieci ładnie oglądają TV :/ porażka.

2014-07-22 14:33

Ja w sypialni dla dorosłych wykluczam jakąkolwiek elektronikę, a co dopiero w pokoiku w którym przebywa niemowlaczek..

2014-07-22 14:31

Ja właśnie wyrzucam telewizor z naszej sypialni gdzie będzie z nami spało dziecko:) Moim zdaniem TV dla ta małego dziecka to nic dobrego. Jedynie będę mu puszczała bajki z gramofonu ale to jak podrośnie :)

2014-07-22 14:07

Też czytałam, że od nadmiaru bodźców dziecko częściej płacze i rodzice myślą, że to kolka. Wiadomo, że trzeba ograniczać "naświetlanie" dziecka telewizorem bo to nawet dla dorosłego nie jest dobre, ale też nie można pozwolić na to że w trakcie spania/ przebywania dziecka w pokoju, w którym znajduje się telewizor dorośli nie będą mogli z niego korzystać bo dojdzie do sytuacji, że trzeba będzie przy dziecku na "palcach" chodzić. Wszystko z umiarem. Oczywiście jestem za tym żeby dziecko unikało oglądania tv, a bardziej zainteresowało się zabawami na łonie natury :-)

2014-07-22 13:35

podobny wątek http://lovi.pl/pl/forum/5/73/1 Mi pani psycholog powiedziała że dziecko do 3 roku życia nie powinno oglądać TV. U mnie to bardzo ciężka sprawa gdyż do tej pory TV szło non stop. Nawet jak nie oglądam to telewizor jest włączony a ja siedzę z laptopem na kolanach.... oczywiście odkąd są dzieci staram się tv nie włączać. Czasem jakieś wiadomości się oglądnie ale jak tylko widzę, że dzieci się zainteresowały obrazem to wyłączam. Dzieci mają 8 miesięcy i wydaje mi się, że w tych czasach jest nieunikniona sytuacja iż znajdą się w pomieszczeniu gdzie ten grat jest włączony ;) Na pewno trzeba to ograniczać do minimum. Koleżanki dzieciak nabawił się epilepsji od oglądania telewizora także to nie jest błaha sprawa.