Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Duży telewizor a niemowlę...

Data utworzenia : 2014-07-22 12:52 | Ostatni komentarz 2014-08-14 10:01

marcelkag

23052 Odsłony
46 Komentarze

Ostatnio jak byłam na wykładzie w szkole rodzenie położna nam mówiła o tym, że chodzi na patronaże do noworodków i bardzo często widzi, że dziecko przebywa w pokoju w którym na ścianie wisi ogromny telewizor, to na prawidłowy rozwój dziecka za dobrze nie wpływa. Mamy nawet się nad tym nie zastanawiają, jednak taki duży zmieniający się obraz nie jest dla dziecka dobry. Poza tym dziecko od nadmiaru bodźców często odreagowuje płaczem w godzinach popołudniowych czy nocnych i nie są to wcale kolki tylko niedojrzałość układu nerwowego. Czy spotkałyście się z tym? Co uważacie na ten temat?

2014-08-14 10:01

Mało które dziecko chce tak długo siedzieć przed tv , na pewno wola się pobawić, ja jak synka trzymam w salonie akurat miałam włączony telewizor i szła muzyka AK się zapatrzył ze wołanie nie zadziałało a ma 7,5mc i jak go wzięłam to tak płakał :-P

2014-08-07 20:37

Kasik dokładnie :) Dzisiaj ja się z tobą zgadzam

2014-08-07 10:21

Dokladnie, przeciez chdozi o codziennie ogladania a nie wyjscie do kina raz na kilka tygodni:) U nas akurat takiego probelmu nie ma bo moja corka nie wysiedzi tyle na jednej bajce, a jak puszczam jej w domu taka dluzsza to z reguly na raty.

2014-08-07 09:38

Dokładnie Leila ;-)

2014-08-07 09:32

No to już nie popadajmy w paranoje, jak raz na jakiś czas oglądną bajkę która trwa 2 godz. to nie wpłynie nagle jakoś drastycznie źle na ich rozwój. Jak już pisałam wcześniej jestem za jak największym ograniczeniem oglądania przez dzieci tv ale patrząc na dzieci mojej siostry, zwłaszcza na młodszą córkę, która oglądała bajki bo jej starszy brat oglądał, to powiem że jakoś nie widzę żeby były źle rozwinięte a w niektórych dziedzinach wręcz przeciwnie (np. mała ma świetną pamięć do wierszyków i piosenek)

2014-08-07 09:04

ale w artykule jest podane, że dzieci pow 2 roku życia nie powinny oglądać tv dłużej niz godzina dziennie, a pow 2 roku to juz nie sa niemowlaki, bo taki 3-4 latek cos juz kojarzy, stad moje pytanie Poza tym taki trzylatek, czyli małe dziecki, bedac np. W przedszkolu idzie na seans, jak i cała grupa przedszkolaków.

2014-08-07 08:51

Dokładnie Marcelka

2014-08-07 08:13

Ja myślę że ww. bajki są przeznaczone dla starszych dzieci, mi chodziło głównie o noworodki i małe dzieci. Z kinem jest tak samo, starsze dzieci dopiero zabieramy do kina czy teatru, w momencie gdy dziecko potrafi coś zrozumieć z danego filmu lub spektaklu.