Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Upały, spacer i krem z filtrem

Data utworzenia : 2014-06-11 21:16 | Ostatni komentarz 2015-06-19 20:02

konto usunięte

4785 Odsłony
36 Komentarze

Przeczytałam dzisiaj w Twoim Maluszku, że niemowląt do ukończenia 6 miesiąca życia nie powinno się eksponować na słońce i nie powinno się ich smarować kremami z filtrem, gdyż mogą podrażniać delikatną skórę. Podczas spacerów dzieci muszą być w cieniu, najlepiej z postawioną budką lub jak jest zbyt gorąco to z rozłożoną parasolką. My na spacerze chronimy buźkę i rączki przed słońcem budką lub parasolką, ale nóżkom pozwalam złapać trochę promieni słonecznych a może nie powinnam. Jak jest/było u Was?

2014-06-11 22:51

Olga jak wiesz moja się urodziła na początku lata, i nie smarowałam jej niczym. Zawsze miała postawioną budę tak, żeby słońce na nią nie świeciło. Jak miała około półtora miesiąca to zaczęłam smarować Bambino. Dopiero teraz kupiłam krem z filtrem 50, a używam jeśli musimy być na zewnątrz między 11 a 16, bo wtedy jest słońce najmocniejsze, no i oczywiście jak siedzi w basenie, bo wtedy łatwiej o niepożądaną opaleniznę i poparzenie. Natomiast jeśli idę po 8 rano do sklepu czy po 17 biegać po ogrodzie to nie smaruję jej już niczym.

2014-06-11 21:49

Aleksandra, Karolina za tydzień kończy 5 miesięcy i używam właśnie kremu Nivea Baby SPF30 z filtrami mineralnymi. Pół godziny przed spacerem grubą warstwę nakładam na rączki, nóżki i buzię.

2014-06-11 21:34

Z małym dzieckiem powinno się spacerować wyłącznie w cieniu, a gdy jest upał, raczej nie wychodzićw godzinach południowych. Niektórzy mówią, że nie powinno się smarować kremami, ale nawet w cieniu można się opalić.. Dlatego dla noworodków są specjaalne kremy z filtrami mineralnymi/fizycznymi, które odbijają promienie. Ciężko je rozsmarować, ale chronią przed promieniami UVA i UVB. Ważna jest zakryta budka w wózku czy parasol i raczej nie wystawiaj nawet nóg na bezpośrednie słońce. Maluch jeszcze będzie kiedyś ładnie brązowy, ale póki co unikaj tego :)

2014-06-11 21:27

a ile miesięcy ma Twoje dziecko? Nivea ma filtry już od 3 mies. ja noworodkowi nie pozwalałam "łapać" słońca, większe niemowlę teraz jeździ z parasolem i jest smarowane 30 (uważam, że 50 w naszej strefie klimatycznej to za dużo, chyba że jesteśmy na plaży, czy wylegujemy się na słońcu - czego my i tak nie robimy). nogi mu wystają na słońce, ale jednak są pokremowane. trzeba pamiętać, żeby filtry były fizyczne, a nie chemiczne. fizyczne nie powinny podrażniać. aha, no i smarować trzeba grubo. porządnie posmarowana 30 daje większą ochronę niż cienka warstwa 50.