Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Upały, spacer i krem z filtrem

Data utworzenia : 2014-06-11 21:16 | Ostatni komentarz 2015-06-19 20:02

konto usunięte

4786 Odsłony
36 Komentarze

Przeczytałam dzisiaj w Twoim Maluszku, że niemowląt do ukończenia 6 miesiąca życia nie powinno się eksponować na słońce i nie powinno się ich smarować kremami z filtrem, gdyż mogą podrażniać delikatną skórę. Podczas spacerów dzieci muszą być w cieniu, najlepiej z postawioną budką lub jak jest zbyt gorąco to z rozłożoną parasolką. My na spacerze chronimy buźkę i rączki przed słońcem budką lub parasolką, ale nóżkom pozwalam złapać trochę promieni słonecznych a może nie powinnam. Jak jest/było u Was?

2015-06-19 20:02

A ja stosuję Kolastynę, filtr 50. Smaruję małą tuż przed wyjściem: twarz i rączki po wierzchniej stronie. Smaruję ale i tak zasłaniam małą od słońca budką i parasolką, a jak ją wyjmuję z wózka to zakładam kapelusik z dużym rondem by dawał cień.

2015-06-18 14:44

Ja wolę dla niemowląt jak pisała na blogu Sroka filtr mineralny

2015-06-18 13:59

Ja stosuję SunOzon Kids z rossmana z filtrem 30.Jestem zadowolona z działania. Dobrze się rozprowadza,szybko wchłania.Minus jest jeden,taki,że na pierwszy rzut czuć alkohol,przy pierwszym nakladaniu,ale szybko ten zapach zanika.Bądź co bądź funkcję spełnia swpją w 100%

2015-06-17 21:17

klio69 ja miałam dla synka krem z Nivei z filtrem 30. Tylko, że on wtedy był mały i na słońce i tak bezpośrednio go nie wystawialiśmy. Może spróbuj kremów dla dzieci z filtrem mineralnym, bo one najlepiej chronią maluszka, który jest już normalnie na słońcu.

2015-06-17 10:27

Kilo ja mam i pharmaceris i bioderme i oba się tka słabo rozczarowuja i ścierają

2015-06-17 09:41

Zuzanna, a czy ten krem, który stosujesz ma taką gęstą konsystencję, która z trudem się rozsmarowuje, czy lekką, która szybko się wchłania? Ja również stosuję dla mojej córki 50 z pharmaceris, ale dość uciążliwie się go rozsmarowuje i z dużym oporem się wchłania, dlatego po jego wykończeniu chętnie rozejrzałabym się za jakimś innym kremem.

2015-06-16 15:36

Ja tylko smaruję górną stronę roczki, ale i tak jest możliwość, że dziecko przejedzie rączką po oczku.

2015-06-16 11:29

Ja swojej raz posmarowalam chyba tak ze poparła rączkami w oko i tez plakala niemiłosiernie i teraz mam obawy jak smaruje ale staram się dobrze rączki i nóżki rozetrzec żeby nic nie dostało się do oka