Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Krostki czerwone plamy

Data utworzenia : 2014-04-17 12:37 | Ostatni komentarz 2014-08-31 21:47

M.Troka

14382 Odsłony
32 Komentarze

Moja 7 tygodniowa córeczka ma wysypkę na twarzy, główce, troszkę na karku,policzkach. Gdy ja głaska pod palcami czuje taką kaszkę. Gdy sie do czegoś przytuli nieważne czy to ja czy pieluszka robią sie czerwone placki które po chwili znikają tak jakby dotyk i ciepło wywoływało te plamki. Dziwnie to wygląda i mam wrażenie ze sie nasila. Dodam że nie zmieniałam proszku, ani kosmetyków karmię piersią. Może któraś mama miała podobnie?

2014-04-19 20:37

Z tego, co wyczytałam to dopiero po około 2 tyg. po odstawieniu alergenu można zaobserwować poprawę. Nie pocieszy Cie to pewnie, ale moja Mała też nie tarła buzi na początku. A jeśli chodzi o umiejscowienie to też tylko buzia, poźniej wyszło kilka suchych plamek na dekolcie i jedną na nóżce. Co do kolek to na przykład u nas były rzadkością, ale ja piłam 2 kubki herbatki z kopru dziennie. Mnie lekarz też pytał czy bywają zielone kupki. Rzeczywiście bywały, teraz już takich nie miewa. Na zdjęciu moja Córcia w dniu, kiedy wyszły krostki. Myślałam, że to zniknie więc nie mam dokładniejszej "dokumentacji", ale może uda Ci się porównać. Tak czy siak radzę Ci też zorientować się czy jest może gdzieś w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania poradnia dermatologiczna. Bywają takie przy szpitalach. Ja mieszkam w Krakowie i akurat tutaj czekałam ponad 2 miesiące na wizytę :/

2014-04-19 16:47

Po świętach udam sie do przychodni i może Pani doktor coś nam poradzi. Byłam tydzień na ścisłej diecie jednak nie było żadnych rezultatów więc wróciłam do białka. Wydaje mi sie że córeczkę to nie swędzi bo nie trze główki ale ciągle jest taka kaszka wyczuwalna pod palcami i pojawiają sie te placki które po pewnym czasie znikają zostawiając krostkę. Dziwne jest to że ma tą wysypkę tylko na główce 9i troszkę na karku. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale malutka ma kolki :(

2014-04-18 21:40

Z tymi lekarzami w dzisiejszych czasach ostrożnie :). niestety:). Faszerują sterydami to fakt, a pacjenci sie nie znają więc robią wszystko posłusznie. Poczytaj więcej sama. Może to Atpowe Zapalenie Skóry, które najczęściej objawia się własnie w ten sposób i w tym czasie. Jeśli tak to długa droga szukania...teraz to tylko odpowiednie kosmetyki i faktycznie leciutka dietka:) no i dermatolog lub alergolog- ale dobry tak jak pisała Alens :)

2014-04-18 14:58

Ja miałam bardzo podobną sytuację. W 6 tygodniu buzia mojej córeczki zrobiła się cała szorstka, a po posmarowaniu parę razy Bepanthenem i kilku spacerach zniknęła szorstkość, a pojawiły się czerwone plamy na policzkach. Poszłam z tym do lekarza rodzinnego, który przepisał nam maść ze sterydem... i, jako ze karmię piersią, kazał zastosować dietę eliminacyjną. Przez miesiąc jadłam głównie krupnik na indyku. Niestety to również nie pomogło, rana zaczęła się sączyć. Po 4 miesiącach walki z tym ustrojstwem wiem, że jest to alergia na mleko i pewnie na białko jajek. Sześciotygodniowe dziecko się. nie drapie bo chyba nie umie. Półroczne już potrafi rozdrapać całkiem pokaźną ranę. Moja rada - dobry dermatolog, który potrafi przepisać maść bez sterydów i antybiotyków oraz dieta eliminacyjna opierająca się głównie na wieprzowinie, warzywach, owocach i produktach zbożowych. Ach no i jeszcze jedno - dużo cierpliwości i wytrwałości. U nas pomogło. Teraz rozszerzamy dietę i póki co nie jest gorzej :) Powodzenia!

2014-04-18 05:32

Może tak jak napisała Kikacu jest to kontaktowe zapalenie skóry i w ten sposób malutka reaguje na wszystko, u nas po urodzeniu Jas był taki nadwrażliwy i pani neonatolog mnie uspokajała i mówiła że tak jest na początku a potem jak się zakilimatyzuje powinno być już ok , i faktycznie po kilku tygodniach zapomniałam o tym problemie. Ale jeżeli masz jakieś wątpliwości to może warto poradzić się albo pediatry, alergologa lub dermatologa i poczekać na ich opinię. U nas prawdopodobnie winę tez ponosiło mleko które maluszek dostał zaraz po narodzeniu bo ja po cesarce przez 24 godziny nie karmiłam. Ale na szczęście wszystko zniknęło. Jak już wybierzesz się do lekarza daj znać co powiedział na ten temat:)

2014-04-17 23:36

Może to jest kontaktówka z ciuchami waszymi, a czy te placki czerwone albo buźkę malutka trze. Może zauważyłaś, jakieś jeszcze objawy. U nas tez pojawia się czasem taka wysypka. Raz okazała się zwykłym trądzikiem niemowlęcym, posmarowałam cieniutko sudocremem jeden policzek a drugi nie i sprawdzałam jak się skóra zachowuje. Później niestety dostał od mm (ale Ciebie to nie dotyczy) Czerwone plamki pojawiają się czasem podczas jakiegoś wysiłku, niektóre dzieci tak maja. Z resztą i dorośli przy wysiłku mają plamki, więc może akurat takie plamki są od wysiłku. Ja np jako dorosła mam taka skórę, że wystarczy dotknąć dekoltu a już mam w tych miejscach czerwone plamy i lekarz stwierdził, że taki już urok. Czasem tez czerwone plamki moga się pojawić bo tetrówka jest szorstka i podrażnia. Nam dorosłym się wydaje miękka, ale jest szorstka mimo wszystko. Co do ciepła to jeśli robią się czerwone krostki ja skłaniałabym się do tradziku niemowlęcego. Możesz spróbować cieniutka warstwę sudocremu położyć na krostki, albo polecam też akurat u nas sie sprawdził emolium krem specjalny. Jeśli to tradzik to powinno pomóc. Jeśli obawiasz się o jakąś alergię, uczulenie, bądź skazę to na pewno na skażę jest za wcześnie (mnie pani doktor mówiła, że około 4 miesiąca się ją określa), a uczulenie zazwyczaj po usunięciu alergenu zniknie, aczkolwiek uczulenie pokarmowe nie wystąpiłoby tylko na części ciała tak mi się wydaje. Obstawiam na trądzik, ale napisz nam jeszcze czy nie zaobserwowałaś np że dziecko sobie trze pieluszka np twarz, albo raczkami twarz

2014-04-17 21:42

http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/zdrowie-dziecka/wysypka-u-dziecka-przyczyny-objawy-leczenie_36044.html poczytaj .. Zawsze powtarzam to samo ...jeśli coś nas niepokoi idzmy do lekarza, po to sa :) Powiedz nam tylko czy jest rozdrazniona ? moze swedzi ?

2014-04-17 12:51

A może to są potówki? Zaznaczasz ze proszek używasz ten sam, wiec podejrzewasz alergię, zawsze wyższe prawdopodobieństwo jest w sytuacji jeśli któreś z rodziców jest alergikiem, jeśli karmisz dziecko piersia, pomyśl na spokojnie czy nie zjadłaś czegoś ostatnio co mogło by uczulić malucha. Jeśli wysypka sie zwiększa a ty czujesz sie niespokojnie, zawsze możesz wybrać się do lekarza aby obejrzał malutką, taka kontrolna wizyta nie zaszkodzi a mama będzie spokojniejsza;) Takie maluszki maja bardzo delikatną skóre i o podrażnienie czy wysypkę nie trudno u nas mała dosyć długo wysypywało i okazało się ze wysypki były od nas rodziców;) kiedy jej ubranka były prane w proszku dzieciecym to nasze już nie a mała noszona była na rękach przez długi okres, troche to trwało zanim sie zorientowaliśmy