Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Krostki czerwone plamy

Data utworzenia : 2014-04-17 12:37 | Ostatni komentarz 2014-08-31 21:47

M.Troka

14381 Odsłony
32 Komentarze

Moja 7 tygodniowa córeczka ma wysypkę na twarzy, główce, troszkę na karku,policzkach. Gdy ja głaska pod palcami czuje taką kaszkę. Gdy sie do czegoś przytuli nieważne czy to ja czy pieluszka robią sie czerwone placki które po chwili znikają tak jakby dotyk i ciepło wywoływało te plamki. Dziwnie to wygląda i mam wrażenie ze sie nasila. Dodam że nie zmieniałam proszku, ani kosmetyków karmię piersią. Może któraś mama miała podobnie?

2014-08-31 21:47

Dziewczyny mam pytanie mój synek ma prawdopodobnie skaze bialkowa ale ze skora było dobrze jak zaczął pic mleko na receptę,a od niedawna synek ma takie czerwone plamki na szyi i tak się drapie że rano ma takie poranione i krew mu troszkę leci, i tesciowa mówi żebym posmarowala tormentiolem, i mi go dala, ale na ulotce pisze że nie wolno używać dla niemowlaków a synek ma 8mc i czy wy stosowaliscie u takich niemowlaków?

2014-08-28 13:08

Naszemu maluchowi też czasem się coś takiego pojawia- ale wg mnie jest to od potówek- na twarzy ma takie białe małe potówki, a gdy śpi np. na brzuszku i główkę przygniata do łóżka/poduszki to gdy wstaje to z tych białych potówek robią się czerwone - tak jakby były podrażnione, później znikają. Nic na to nie robię :-)

2014-05-28 15:59

M.Troka jest to spowodowane hormonami i musi się unormować u mojej córeczki też tak było smarowałam ,przemywałam rumiankiem i tak troszkę znikały czasami znowu się pojawiały.Z tego co pamiętam 4-5 miesięcy jak miała to już się wszystko unormowało.Jeśli karmisz piersią to dodatkowo uważaj na kakao aby nie jeść.

2014-05-28 15:47

moja coreczka miała tak samo od samego początku . Urodzila się cala w krostach . 2 tyg spedzila na oddziale intensywnej terapii noworodka i tak polozne mowily mi ze to jej minie ze widocznie ma taka urode ... stosowałam najlepsze oliwki i kremy myłam ja tylko w emolium i raz była czysta a raz opsypana potówkami krostami itd. .. wszyscy mnie uspokajali ze to minie ... po 2 miesiącach stwierdzono u niej skaze białkowa jest typowym alergikiem zmieniłam piers na mleko dla alergikow i stosuje same masci i kremy zalecane przez nasza alergolog ... i pomaga jesli malej nie minie spytaj o konsultacje z alergologiem pozdrawiam

2014-05-17 16:08

Ja miałam podobną sytuację tzn. Franek dostał strasznej wysypki na buzi i miał takie czerwone placki za uszkami,. poszłam z nim do pediatry i też mówiła, że to trądzik niemowlęcy i dała skierowanie do dermatologa, dermatolog z kolei powiedziała, że to skaza białkowa, a że karmię piersią, to mam odstawić nabiał , natłuszczać jego buzię i wszystko zniknie (w pewnym momencie mały wyglądał tak jakby się poparzył). Po paru dniach faktycznie wszystko poznikało Jednak diagnoza ze skazą nie była trafiona, ponieważ zaczęłam jeść nabiał, aby to sprawdzić, dwa mc minęło, a Franek ani jednej krostki, ani innych objawów skazy nie ma.... Prawda jest taka, że dziecko uczulić może wszystko, proszek, krem, oliwka itp.

2014-05-16 22:29

M. Troka to super :)

2014-05-14 11:09

Dziś byłam u innego pediatry który od razu powiedział że te krostki to trądzik niemowlęcy i nie ma sie czym przejmować :)

2014-05-09 14:38

To fajnie że problemy z krostkami się same rozwiązały i już jest lepiej