Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1106 Wątki)

5 mies. niemowlę zasypia tylko przy piersi. Pomocy.

Data utworzenia : 2014-03-01 19:44 | Ostatni komentarz 2014-03-22 22:01

Beatrice

6427 Odsłony
26 Komentarze

Od paru tygodni nasza mała, 5 mies. córeczka nie chce iść spać, ani w dzień ani w nocy, dopóki jej nie przystawię do piersi. Przy tym nie jest głodna, chodzi jej o zasypianie w ten sposób. Jest coraz gorzej. Po ułożeniu do łóżeczka do snu albo na drzemkę, płacze choć pada ze zmęczenia. Jeśli uda się nam uśpić ją w inny sposób, budzi się z płaczem po paru minutach, maksymum 30 min. Nie mogę jej karmić co godzinę, bo już od nadmiaru pokarmu jej się wymiotuje/ulewa, a ona nie wie, że sama może zasnąć...

2014-03-22 22:01

Moja córka ma 11 miesięcy i zawsze kiedy wieczorem kładę ją do spania daję jej pierś ,więc mimo wszystko itak przy niej zasypia .Natomiast popołudniowe drzemki to zawsze po obiadku daję małej smoczek lub pierś i też zasypia . I również proponuję smoczek bo ja zawsze po karmieni go daję i mała spi ładnie i długo :)

2014-03-18 22:59

A u mnie pmaga moja poduszka ciazowa, teraz dookola malego ja klade i jak spi to czuje moj zapach :) no i smoczka na razie nie oduczam bo wygodniej mi jak karmie piersoa, wlasnie dlategp,zeby maly nie zasypial przy piersi :)

2014-03-18 13:50

Paulina, z tą pieluchą to świetny pomysł, bo dzidzia się ją przytula i uspokaja. Ja jej daję taką jej poszewkę - na początku się obawiałam, ale teraz jest już dość duża (6 mies.) i ta "szmatka" pomaga jej zawsze zasnąć.

2014-03-14 12:27

Hmm u nas egzamin zdał smoczek i pielucha tetrowa aby mała mogła sobie nosek wtulić i do tej pory tak usypia więc jak dziecko odrzuca smoczek to może warto choć z tą pieluszką spróbować... Moja niunia potrafi ją sobie nawet na głowę założyć i usnąć

2014-03-11 16:57

Patrycja łatwiej oduczyć smoczka niż noszenia i bujania do usypiania, Jak mała potrzebuje ssać to jej daj, ja też się martwiłam jak to będzie, ale z pożegnaniem smoczka poszło ekspresowo :)

2014-03-11 15:48

No to super ,że Ci się udało ;) U mnie moja 2 miesięczna córeczka też nie bardzo chce spać w dzień i niestety sama nie zaśnie. Albo na mnie wtulona ( a przyznam ,że jest ciężka już) ,albo potrzebuje smoczek, A nie jestem za tym by dziecko potrafiło zasypiać tylko ze smoczkiem.

2014-03-11 14:45

Super, nareszcie mogę sie odprężyć :) i żadnych wrzasków :))

2014-03-10 20:23

Świetna wiadomość! Gwiazdka dobra robota!; )))