Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

drzemki niemowlaka

Data utworzenia : 2014-01-28 19:36 | Ostatni komentarz 2015-02-10 23:45

Miikii16

13753 Odsłony
58 Komentarze

Mam problem z moim 3 miesięcznym synkiem, od ponad miesiąca nie wiele śpi w ciągu dnia, tak ok 3x 20/30min oraz ok 2godz kiedy jesteśmy na spacerku. Jest zmęczony, marudny ma czerwone oczka ale nie potrafi zasnąć:( O ile wieczorem potrafi sobie z tym poradzić w 50% przypadków, odłożę, dam smoka i pieluszkę i jakoś tam sobie radzi i zasypia bez płaczu, czasem tylko zawoła żeby mu smoka wsadzić bo wypadł...... tak w ciągu dnia to jest, katorga, 'armagedon' i wszystko na raz. Problemem również jest to że mały nie trze oczek ani niczego jedynie ziewa.......no ale robi to cały czas nawet po wstaniu, a wstanie zawsze z krzykiem no bo po 20min drzemki nie da się przecież wyspać, a spać dalej nie zamierza.....wiec muszę to spanie jakoś tak na oko mu wydzielać.....jak zaczyna marudzić to zaczynam usypianie.... Próbowałam już: -- Lulac na rekach poziomo nie znosi, oczy mógłby wydrapać, nie raz zaliczyłam rysę na swojej twarzy z jego złoźci.....pionowo owszem odpowiada....ale trzeba robić przysiady......i tak po 2000 wczorajszych dzis mam zakwasy, .......ale to też tylko uspokoi nie uśpi.... --czytanie książek nie pomaga --w wózku jest ryk, wrzask i zgrzytanie zębów --rutyny tez próbowałam.......nic nie daje --usypianie na kolankach ale na poduszce żeby było miękko i wygodnie - nie pasuje mu -- w łóżeczku - absolutnie --puszczałam również melodyjki efektu mozzarta dla bobasków jak i nasze polskie kołysanki które również śpiewałam mu osobiście... -suszarki i odkurzacza też próbowałam no i kończy się to tak że mały w ciągu dnia ze 2-3 razy po wielkich wrzaskach, krzykach i walkach pól godzinnych albo i dłuższych po prostu pada ze zmęczenia na jakieś 20-30min po czym budzi się z krzykiem a spać dalej nie będzie za to będzie namiętnie marudził i płakał aż do następnej drzemki..... z każdym dniem jest coraz gorzej......całkiem nie dawno jeszcze potrafił uciąż sobie sam drzemkę z rana i po południu wystarczyło dać smoka, przytulić pieluszką i ooo bobaska nie było a były to drzemki 40-45 minutowe kończyły się w tak zwanej fazie REM i już i tak był wtedy marudny, starałam się je przedłużyć, tzn łapać moment zanim to nadejdzie zasłaniać mu widok, szusząc, czy tez bujać wózkiem ale nic z tego Brakuje mi już sił:( nie mogę słuchać płaczu całymi dniami czuje że powoli mnie to wszystko przerasta:(

2014-01-28 20:55

Hałasu nie ma w ogóle czasem się zastanawiałam czy nie ma wręcz za cicho. Trudno się nie denerwować jeżeli maluch drze mi się jakby go ze skóry obdzierano i co mam go tak zostawić? skoro na rękach się nie poprawia? Zmęczony to on na pewno jest bo oczka ma czerwone i robi się bardzo marudny, nie chce być nawet noszony:(

2014-01-28 19:42

Miikii16 3miesięczny maluszek jest tak ciekawy otaczającego świata, że może po prostu ciężko mu zasnąć przez to, że wszystko powoli zaczyna go interesować. Może czynniki zewnętrzne (np. hałas) rozpraszają maluszka i go wybudzają? No i dziecko odczuwa twój nastrój: jeśli ty jesteś zdenerwowana próbując go uśpić, jemu też będzie ciężko zasnąć. Niemowlak dobrze śpi jeśli się trochę zmęczy (w czasie jego aktywności trzeba zapewnić mu odpowiednią ilość bodźców: zabawy, leżenia na brzuszku, śpiewania, noszenia na rękach i pokazywania świata). Należy jednak uważać żeby nie przesadzić bo namiar bodźców może rozdrażnić dziecko i maluszek pomimo zmęczenia nie będzie potrafił wyciszyć się i zasnąć.